Langų uždengimo būdų pasirinkimas yra išties didelis, nuo užuolaidų iki roletų, romanečių, žaliuzių ir pan. Jie ne tik pagražina jūsų namų ar darbo erdvę, bet ir atlieka tam tikrą funkciją. Išsirinkti jums tinkamą langų uždengimo būdą gali tapti tikru iššūkiu, ypač ieškant vis daugiau informacijos. Tam, kad šis procesas būtų kiek lengvesnis, pateikiame keletą aspektų, kurie padės labiau išsigryninti, koks langų uždengimo būdas galėtų būti jums tinkamas. 

Nuspręskite dėl biudžeto

Kai kurie langų uždengimo būdai gali būti pakankamai brangūs, todėl žinodami, kiek galite išleisti, galėsite iš karto atmesti tam tikrus variantus. 

Langų uždengimo funkcijos

Prieš renkantis spalvas ir medžiagas, pirmiausia turėtumėte įsivertinti savo langus, kuriuos ruošiatės uždengti, nes lango dydis, forma, atsidarymo būdas taip pat lems uždengimo pasirinkimą. Kitas labai svarbus aspektas – tai nutarti, kokiam tikslui jums reikalingas lango uždengimas. Pavyzdžiui, jei jūsų tikslas kontroliuoti šviesos patekimą į kambarius, vertėtų rinktis tokius langų uždengimo būdus, kurie išsklaido arba blokuoja saulės šviesą, kaip pavyzdžiui, roletai. Be saulės šviesos, langai yra vienas iš pagrindinių šaltinių, leidžiančių šilumai patekti ir išeiti iš jūsų namų. Jūsų langų kryptis ir skaičius lemia, kiek energijos sunaudojama. Todėl, jei jums svarbu reguliuoti energijos sunaudojimą, galite pasvarstyti apie energiją taupančius langų uždengimus, tokius kaip fasado žaliuzės ar roletai. Jeigu jums aktualus privatumo užtikrinimams namuose, tokiu atveju, tai galėtų būti naktinės užuolaidos arba tie patys roletai. 

Stilius ir spalvos

Langų uždengimai turėtų atlikti ne tik praktinę funkciją, bet ir derėti bei papildyti jūsų interjerą. Tą galima padaryti pasirenkant atitinkamą tekstūrą, spalvas ir raštus. Prieš renkantis visa tai, reikėtų atkreipti dėmesį, koks stilius jau vyrauja jūsų interjere. Spalvas galite priderinti prie jau vyraujančių interjero spalvų arba sukurti tam tikrą akcentą. Jei kambarys pilnas įvairių raštų, tuomet labiau tiktų vienspalviai uždengimai, o jei norisi, kad jie tarsi susilietų su aplinka, tuomet rinkitės keliais tonais tamsesnę nei jūsų sienų spalva. Geriausias būdas atitaikyti tinkamas spalvas, paprašyti mėginių ar pavyzdžių ir pasibandyti juos savo namuose.