Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas nuolat bendrauja su žmonėmis. Klausimai sprendžiami ne tik mero priėmimo valandomis, bet ir susitikus pokalbiui ar diskusijai jų kieme. Meras dažnai lanko gyvenančius Alytaus rajone, domisi kaip šie gyvena.  

Ūkyje dirba visi

A. Vrubliauskas kartu su savivaldybės administracijos direktore Jolanta Kručkauskaite apsilankė viename stambesnių Miroslavo seniūnijos ūkininkų Linos ir Jono Vertinskų ūkyje. Ūkininkai sėkmingai ūkininkauja jau 25 metus. O pastaruoju metu ne vieni – jiems padeda vaikai, pasirinkę darbą Lietuvos, o ne užsienio laukuose.

„Dirbame visa šeima. Dukra su žentu grįžo į kaimą, o sūnus iš Alytaus kasdien važinėja dirbti“, – pasakojo L. Vertinskienė.  

Moteris užaugino du savo vaikus. Šiuo metu globoja iš Atesninkų kaimo 3 vaikus, kuriems stigo tėvų priežiūros. Tačiau norėdama, kad vaikai išlaikytų ryšį ir su biologiniais tėvais, o pastarieji gyventų blaiviai,  įdarbino juos ūkyje ir parūpino gyvenamąjį plotą arčiau savo namų.

Meras A. Vrubliauskas ir administracijos direktorė J. Kručkauskaitė, susitikę su L. ir J. Vertinskais, domėjosi, kaip ūkininkai gyvena šiandien, ar oro sąlygos leido laiku nuimti derlių, aptartos pieno supirkimo kainos, ūkio modernizavimas.  

Prieš keletą metų ūkininkai dalį savo lėšų investavo į 100 vietų karvidės su melžimo aikštele įrengimą, įgyvendino keletą Europos Sąjungos remiamų projektų – modernizavo pieno ūkį, įsigijo specialios įrangos nitratų taršai sumažinti bei technikos žemės ūkio darbams atlikti.

Ūkininkai deklaruoja 213 hektarų žemės, augina daugiau kaip 160 galvijų, iš jų 85 melžiamos karvės.

Paklausus apie pieno supirkimo kainas, atsakė optimistiškai: „Gyventi galima. Po truputį kaina kyla, artėja link 30 euro centų už vieną litrą“, – kalbėjo J. Vertinskas, kasdien Dzūkijos pieno kooperatyvui iš ūkio priduodantis iki 1,5 tonos žaliavinio pieno.

Be pienininkystės L. J. Vertinskai užsiima ir žemdirbyste: augina grūdines kultūras – kviečius, miežius, kvietrugius, kukurūzus. „Kasmet realizuojame iki 150 tonų, dar apie 100 tonų grūdinių kultūrų pasiliekame ir sunaudojame ūkyje“,  – aiškino ūkininkė.

L. Vertinskienė džiaugiasi, kad oro sąlygos leido laiku nukulti. „Ir pupas jau baigiame nuimti“, – sakė moteris.  

Lina ir Jonas aktyvūs Parėčėnų kaimo bendruomenės „Mažoji sodybėlė“, Lietuvos ūkininkų sąjungos, Žemės ūkio rūmų nariai. Nežiūrint didelio užimtumo ūkyje, L. ir J. Vertinskai randa laiko ir laisvalaikiui – lanko Miroslavo šokių ratelį „Svirtis“. Paklausti, kaip visur spėja, sako, kad noro reikia, tada ir laiko atsiras. „Visuomenė veikla – atgaiva širdžiai“, – tirtina L. Vertinskienė.

Naujas seniūnaitis

Miroslavo seniūnijos Kumečių seniūnaitis Vidimantas Pocevičius iš Buckūnų kaimo seniūnaičiu išrinktas pirmą kadenciją. „Žmonės manimi pasitikėjo, todėl savo pareigas noriu kuo geriau atlikti“, – sakė V. Pocevičius.

Nors seniūnaičių pareigos visuomeninės, jie bendradarbiaudami su seniūnija koordinuoja gyventojų, atliekančių visuomenei naudingą veiklą, darbą. „Tvarkome seniūnaitijos aplinką. Neseniai gražinome Kaukų piliakalnį“, – apie darbus kalbėjo V. Pocevičius.

Susitikęs su meru A. Vrubliausku ir direktore J. Kručkauskaite, V. Pocevičius pasidalijo įžvalgomis ir gyventojų prašymais, kokius darbus reikėtų atlikti seniūnaitijoje.

„Saugaus eismo kalnelių prašo Peršėkininkų kaimo gyventojai. Esant galimybei būtina spręsti Peršėkininkų ir Buckūnų kaimų gatvių apšvietimo klausimą, taip pat išasfaltuoti Viešnagių kaimo kelią, vedantį link Atesninkų kaimo“, – komunalinius darbus vardijo seniūnaitis.

Pasak jo, reikia ieškoti sprendimo dėl Kumečių gyvenvietėje esančios kūdros, į kurią galimai teka nuotekos, juntamas nemalonus kvapas.  

Prie V. Pocevičiaus namų dėmesį atkreipia skelbimų lenta pilna įvairų skelbimų. „Anksčiau skelbimus ant medžių kabindavo, neapsikenčiau ir pagaminau tam skirtą lentą“, – kalbėjo seniūnaitis.

Prašo paramos

Antrus metus skaičiuoja Algirdo Vrubliausko labdaros ir paramos fondas, padedantis sergantiems, ligoniukams, ar tiems, kuriems pagalbos labai reikia. Praėjusiais metais fondas finansiškai parėmė  5 asmenis (šeimas).

Šį kartą į fondą paramos kreipėsi Krokialaukio seniūnijoje Ūdrijoje gyventi šeima, kuri prašo padėti įsirengti tvarkingą dušą negalią turinčiam vaikui.

A. Vrubliauskas ir J. Kručkauskaitė susitiko su šeimos nariais ir mažuoju ligoniuku, domėjosi gyvenimo sąlygomis. Iš viso šeimoje yra 12 vaikų. Šeši vaikai gyvena savarankiškai. Sprendimą dėl paramos skyrimo priims fondo valdyba. 

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija