Danielius Jakubavičius

2014 m. rugsėjis

Galima sakyti, jog keletą metų sėkmingai dirbusius Alytaus regiono interneto naujienų tinklalapius nustelbė, staiga atsiradęs, naujas portalas . Apie jo atsiradimą ir keliamus tikslus sutiko atsakyti šio tinklaraščio redaktorė Aldona Jankauskienė.


Aldona, kada atsirado Alytusplius.lt ir kas jį paskatino įkurti?

Tiesą sakant, niekas neskatino, pati sugalvojau. Laimė, niekas ir neatkalbinėjo. Žurnalistika, ko gero, yra ne tik mano profesija, bet ir prigimtis. O nuo jos nepabėgsi.

Naujienų portalo idėja, aptarta ir brandinta siaurame bendraminčių rate, dienos šviesą išvydo praeitų metų rugsėjo pabaigoje. Taigi, mūsų portalas dar yra labai „kūdikiško amžiaus“, bet kaip ir kiekvienas augantis vaikas, labai žingeidus, imlus, norintis daug aprėpti.

Manau, kad žiniasklaidos rinka Alytuje turi galimybių ir plėstis, ir tobulėti. Jos vartotojais tampa nauja karta, kuriai kurti produktą yra žiauriai įdomu.

Visa ligšiolinė mano žurnalistinė patirtis buvo sukaupta dirbant spaudoje – „Lietuvos ryte“, savaitiniame žurnale „Ekstra“. Internetinė regioninė žiniasklaida – visiškai kitokia erdvė: joje yra nuolatinis vyksmas, kuris alytusplius.lt komandą labiausiai ir „veža“.

Nuolatinio informacijos srauto kūrimas duoda tokią adrenalino dozę, kad norisi ne tik suspėti paskui įvykį, bet tiesiog užbėgti jam už akių!

Kiek žmonių dirba jūsų portale? Kokios Alytusplius.lt naujienų ribos? Tik Alytaus miestas ir rajonas, ar planuojate ateity dar plėstis?

Portalą kuria penkių žmonių komanda ir dar keli nuolatiniai bendraautoriai.

Mūsų portalo pavadinime užkoduotas ne tik siekis būti portalu su pliuso ženklu kokybine prasme, bet ir geografine – Alytus +visas jo regionas. Tai yra tikslas, kurio siekiame palaipsniui plėsdamiesi iš Alytaus  į regioną.

Reikia pripažinti, kad nelengva pozicionuoti regioninę žiniasklaidą, kai šalyje nėra paties regiono apibrėžties. Pagrindu lieka etninis Dzūkijos regionas, bet tai kalbant apie informacijos paieškų lauką. O jos sklaida yra beribė – alytusplius.lt skaitomas ir visoje Lietuvoje, ir užsienyje.

Mūsų tikslas - pateikti kuo daugiau informacijos iš savo regiono. Dar sunkesnis tikslas – patiems tą informaciją surasti. Ne kopijuoti, o kurti.

Kokios pagrindinės temos figūruoja ir figūruos jūsų naujienų skiltyse?

Temas diktuoja gyvenimas. Tik jo spalvas žmonės skirtingai mato. Alytusplius.lt akimis – jame daug ryškių ir šviesių spalvų. Tad ir temų pirmiausia ieškome tokių: apie kuriančius žmones, pozityvius reiškinius, įdomius įvykius.

Žinoma, neužsimerkiame ir prieš tai, kas nėra labai smagu: nusikaltimai, nelaimės, problemos. Visa, kas vyksta aplink, yra šios dienos naujiena. Mūsų tikslas ją surasti ir pranešti savo skaitytojui  taip, kad ta žinia jam būtų įdomi, suprantama ir reikalinga.   

Jei ne paslaptis, kas tinklalapio pagrindiniai finansiniai rėmėjai?

Neturiu ko slėpti, nes neturiu rėmėjų. O gal yra norinčių jais būti?! Atsiliepkite!

Jeigu rimtai, Alytusplius.lt portalą leidžia mano vadovaujama bendrovė  „Almoro“, kuri gyvuoja jau penktus metus. Pagrindinė įmonės veikla – viešieji ryšiai, reklama, konsultacijos. Alytusplius.lt tapo sudedamąja įmonės dalimi, ir praplečiančia, ir paįvairinančia pagrindinę bendrovės veiklą.

Dažnas alytusplius.lt konkurentas kaltina jus, jog jūsų vyras Romas Jankauskas, Alytaus miesto mero patarėjas, tariamai „prideda ranką“ prie finansinių projektų galinčių duoti daugiau naudos nei kitiems. Ar tame yra nors kiek teisybės?

Matyt, prastai prideda, nes iki šiol su miesto savivaldybe nesame pasirašę nė vieno nei finansinio, nei kokio kitokio bendradarbiavimo projekto. Jeigu būtų kitaip, tie, kas anot Jūsų, „kaltina“ – o, beje, kas jie tokie? -, kaltintų daug garsiau.

Puikiai suprantu, kad į alytusplius.lt veiklą žiūrima per padidinamąjį stiklą: ir dėl to, kad esame naujokai, ir, kaip minėjote, dėl vyro darbo.  Na, ką gali žmonėms padaryti, jeigu jiems atrodo, kad visi aplink tik pinigus plaudami gyvena, ar kad „boba“ be vyro pagalbos tik apie puodus vaikščioti tesugeba? Tegu sau galvoja, o aš dirbsiu savo darbą, vyras savo.

Tik galiu iš karto pasakyti: portalas alytusplius.lt yra teisiškai registruota, pagal Lietuvos įstatymus veikianti žiniasklaidos priemonė, kuri neabejotinai dalyvaus projektuose, konkursuose ir sieks tapti vietinės žiniasklaidos rinkos dalimi. Ir svarbia dalimi. 

Dėka savo atkaklumo ir darbštumo, kokį šiandien pasiekėte skaitytojų lankomumą?

Per penkis mėnesius mūsų portalą aplankė beveik 170 tūkstančių lankytojų. Daugiau kaip 72 proc. pas mus sugrįžta.

Per penkis pirmuosius savo gyvavimo mėnesius, pasiekėme beveik 3 tūkstančių vidutinę dienos unikalių lankytojų auditoriją, nors jau būna dienų, kai mūsų tinklapį aplanko daugiau kaip 5 tūkstančiai lankytojų per dieną. 

Kaip alytiškiai žiūri į „naujoko“ atsiradimą? Kokių sulaukiate pastabų, pasiūlymų ir pagyrimų?

Visaip žiūri: džiugiai, įtariai, pavydžiai, atsargiai. Tai natūralu.

Pastabų ir pasiūlymų sulaukiame įvairiausių – kiekvienas žmogus turi savo nuomonę ir smagu, kai ja dalinasi. Vis dar esame kūrimosi stadijoje, į viską reaguojame, svarstome, ar verta ir ar įmanoma vieną ar kitą pasiūlymą įgyvendinti.

Kartais išgirstame priekaištų dėl to, kad neskubame paskelbti kai kurių konkretų žmogų liečiančių duomenų. Bet tokia mūsų pozicija: laikytis etikos normų, gerbti įstatymą ir žmogaus privatumą.

Pagyrimų irgi girdime, jie, be abejo, pamalonina ir verčia pasitempti.

Ir visokių gandų esu girdėjusi, bet tai smagu: jeigu apkalba, vadinasi, pastebi!

Ar skaitytojai su jumis noriai dalijasi savo info vaizdo medžiaga?

Mūsų skaitytojai – nuostabūs: jie ir reiklūs, ir kritiški, ir draugiški, ir pilietiški. Iš jų jau sulaukiame ir pranešimų apie įvykius, ir nuotraukų. Žinoma, tikimės jų sulaukti dar daugiau.

Nuoširdžiai dėkoju visiems už tai, kad rašo, skambina. Į visus pranešimus stengiamės reaguoti ir, atrodo, pavyksta.

Kokia Alytusplius.lt vizija ateičiai?

Būti įdomiu, išmintingu ir reikalingu portalu – tai mūsų kasdienė užduotis.

O tolesnės ateities vizija tokia ambicinga, kad net nedrįstu garsiai sakyti. Bet kai sukaupsiu drąsą, portalas Danielius.net bus pirmasis, kuriam ją atskleisiu.  

Linkime sėkmės.