Rūta Averkienė

Pirmąjį šios vasaros savaitgalį, birželio 4-5 dienomis, unikalia gamta ir išsaugotomis tradicijomis turtingame Varėnos krašte atidaromas vasaros ir turizmo sezonas gamtos ritmu! Savo kraštą mylintys ir kūrybingi organizatoriai parengė įdomių renginių gausią programą ir svetingai laukia svečių iš visos Lietuvos!

Birželio 4–ąją į šiuos renginius vykti ypatingu „Pasakojančiu traukiniu“, iš Vilniaus išvykstančiu 10.20 val. maršrutu „Vilnius–Varėna–Marcinkonys“, kviečia bendrovė LTG Link kartu su MB „Margas cyltas“. Traukinyje smalsių keleivių lauks gidas, kuris pasakos įdomias istorijas apie seniausią Lietuvoje geležinkelio atšaką „Sankt Peterburgas – Varšuva“, atskleis su pirmuoju Lietuvos geležinkeliu susijusius mažiau žinomus Lietuvos istorijos faktus, taip pat papasakos apie pakeliui esančius objektus ir su jais susijusias istorijas. Nuotaikinga kelionė iš Vilniaus į Varėną ir Marcinkonis tikrai neprailgs, nes jos metu vyks konkursai, kurių metu bus galima laimėti LTG Link ir Varėnos rajono savivaldybės įsteigtų prizų-suvenyrų.Kelionės bilietus į „Pasakojantį traukinį“ (traukinio Nr. 645) kviečiame įsigyti jau dabar internetu www.ltglink.lt. Vietų ir bilietų skaičius –ribotas! Gido paslauga – nemokama.

Atvažiavę į Varėną, jūs būsite tiesiog įsukti į turizmo sezono atidarymo renginių ir pramogų sūkurį! Varėnos miesto centre šurmuliuos gatvės maisto festivalis, kuriame pasitiks jo ambasadoriaus ir globėjo Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“. Panardyti gatvės maisto skonių jūroje kvies maisto furgonėliai iš visos Lietuvos, siūlantys įvairiausių šalių ir stilių patiekalus.

Miesto parke ir jo prieigose visą dieną veiks pramogų ir kūrybos pilna vaikų erdvė. Mėgstantieji aktyvų laisvalaikį ir puoselėjantys sportišką gyvenimo būdą bus kviečiami jėgas išbandyti stacionariose orientavimosi trasose.

Šventinį savaitgalį Varėna tikisi sulaukti gamtą mylinčių ir lėtai gamtoje paklaidžioti mėgstančių lankytojų iš visos Lietuvos. Visą savaitgalį rajone bus organizuojamas interaktyvus lobių ieškojimo žaidimas naudojantis mobiliąja programėle „Actionbound“.O kur dar motociklininkų sezono atidarymas, nemokamos ekskursijos, atvirų durų dienos kultūros įstaigose ir dar daug kitų veiklų!

Sezono atidarymą vainikuos Justės Arlauskaitės-Jazzu su grupe bei apšildančių grupių (Gamka, The Mooniers, Sidabro) koncertas, kuris organizuojamas vienoje gražiausių Varėnos rajono, o gal ir visos Lietuvos renginių erdvių – Dainų slėnio saloje. Dainų slėnis renginių organizatoriams ir dalyviams bus atvertas pirmą kartą po rekonstrukcijos.


Renginio organizatoriai kviečia aktyviai dalyvauti turizmo sezono atidarymo renginiuose ir įsilieti į gamtos ritmą. Visą informaciją apie renginį ir nuolat atnaujinamą programą rasite turizmo informacijos tinklalapyje adresu https://varenavisit.lt/sezonoatidarymas22/. Norėdami siūlyti idėjų ar registruotis dalyvauti gatvės maisto festivalyje skambinkite tel. (8 310) 32 016.