2017 m. liepos 1-ąją Alytaus r. Varčios girioje buvo surengtas jaunimo krepšinio turnyras 3x3, skirtas paminėti 1945 metais čia Varčioje vykusį žiaurų mūšį. 

Renginyje dalyvavo šimtas žmonių, rungėsi 9 komandos. Susirinkusių žmonių pasveikinti atvyko Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas ir LR Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, miško valdytojas Dušnionių girininkas Algimantas Valūnas.

Pagrindinį prizą, skulptoriaus Artūro Zienkos išdrožtą kepurę, laimėjo "Meškučių" komanda, o geriausio žaidėjo prizą, įsteigtą Dušnionių girininkijos girininko Algimanto Valūno laikrodį, Giedrius Žilinskas.

Beje liko vienas nepaminėtas akcentas. 1945 metais drąsūs vyrai klausydami užsienio radijos,vis tikėjo sulaukti pagalbos iš Amerikos... Dėl to ir aikštelės tritaškio linija buvo patraukta toliau pagal Amerikos NBA standartus...

Už renginio parėmimą dėkojame Alytaus r.savivaldybei ir merui Algirdui Vrubliauskui, LR Seimo nariui Laurynui Kasčiūnui, UAB "Kreiner" užsiimančiai stogų dangos prekyba, direktoriui Robertui Gerveliui, taip pat dviems nenorėjusiems būt įvardintiems asmenims, Meškučių kaimo moterims: už iškeptą duoną - Danutei Baranauskienei, už nupintus vainikus Jurgitai Zamblauskienei ir Editai Katkauskienei, už visapusišką pagalbą aš - savo šeimos nariams, Irenai Čyžienei ir jos visai šeimai, dainininkams iš Alovės, Užupių ir Alytaus, jaunimui padėjusiam įrengti aikštelę ir žinoma miško šeimininkams Dušnionių girininkijai, girininkui Algimantui Valūnui! Visiems! 

Jei tik noro bus, darysime kasmet!

Danielius Jakubavičius