Besibaigiant LR Seimo pirmo turo rinkimams tampa aišku, kad Lietuvą žmonės balsuodami ryžtasi valdžią atiduoti TS-LKD partijai su Ingrida Šimonyte ir Gabrieliumi Landsbergiu priešaky.

Daugiamandatėje apygardoje dar negalutiniais duomenimis TS-LKD gavo 24.80proc.(23 vietos), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - 17.50 proc.(16 vietų), Darbo partija 9.47 proc. (9 vietos), ir kt.


Rezultatai vienmandatėse apylinkėse:

Dzūkijos apygardoje į antrą turą pateko Laurynas Kasčiūnas (TS-LKD) ir Juozas Baublys (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis).


Didžiausią intrigą sukėlė Sūduvos pietinė apygardos skaičiavimai, kurioje antros vietos kandidatas į antrą turą paaiškėjo tik suskaičiavus paskutinės Miroslavo apylinkės balsus. Tapo aišku, kad antrajame ture varžysis pirmąją vietą užėmęs Kęstutis Mažeika, Lietuvos valstiečių ir Žaliųjų sąjungos atstovas, antrąją vietą gavo Vaidas Šalaševičius, TS-LKD, aplenkęs Tadą Prajarą vos 42 balsais.

Dainavos apygardoje į antrą turą pateko Andrius Palionis (Lietuvos socialdemokratų darbo partija) ir Jūratė Zailskienė (Lietuvos socialdemokratų partija). 

Alytaus apygardoje triumfavo Povilas Labukas (TS-LKD) ir ir save išsikėlęs Vytautas Bakas.

Antrasis rinkimų turas vyks spalio 25-ąją. 

Danielius.net

msavaite.lt nuotrauka