Šiandien iš Vilniaus Katedros aikštės du nauji geltonieji autobusai išriedėjo Alytaus rajono link. Jais bus vežami Daugų Vlado Mirono gimnazijos ir Simno specialiosios mokyklos mokiniai.

Iš viso Švietimo ir mokslo ministerija  skyrė 82 autobusus 55 savivaldybėms. Dvidešimt viena savivaldybė gaus po du autobusus.

Iškilmingoje autobusų išlydėjimo šventėje dalyvavo Daugų gimnazijos ir Simno specialiosios mokyklos direktoriai Almantas Jakimavičius, Janė Žeimienė, mokinių.

„Džiaugiamės, kad net du autobusai skirti mūsų mokykloms. Pagerės mokinių pavėžėjimas į mokyklas“, - sakė Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

Visi mokykloms skirti nauji autobusai 19 vietų, 35 – „Mersedes“ ir 47 – „Iveco Daily“ markės. Prieš užvesdami autobusą, vairuotojai turi pasitikrinti blaivumą įmontuotu alkotesteriu. Nepasitikrinus autobuso variklis paprasčiausiai neužsiveda.

Nauji autobusai pirmiausia bus skirti toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenantiems mokiniams, priešmokyklinio ugdymo vaikams vežti, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, taip pat mokiniams, turėjusiems pakeisti mokyklą dėl jos reorganizavimo ar pertvarkymo. Trisdešimt autobusų pakeis jau netinkamus naudoti geltonuosius autobusiukus.

Alytaus rajono savivaldybės informacija