Spalio 13 dieną Europos šalyse minima Europos saugaus eismo diena. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į keliuose slypinčius pavojus ir skatinti žmones atsargiau elgtis juose. Lietuvos policijos mokykla inicijavo prevencinę akciją, kurios metu kursantai ir dėstytojai Kauno rajono ugdymo įstaigų prieigose kvietė moksleivius ir darželių ugdytinius prisiminti saugaus elgesio gatvėje taisykles, būtinybę segėti atšvaitus, ragino būti drausmingais eismo dalyviais.

 „Kiekvienam žmogui, ypač vaikui, labai svarbu žinoti saugaus elgesio kelyje taisykles, o mes turime padėti jiems priminti saugoti save. Džiaugiuosi, kad mažieji eismo dalyviai turi pakankamai žinių apie saugų elgesį gatvėje ir viliuosi, kad atsakingai jas taikys“, -  mintimis dalinosi projekto dalyvės, Lietuvos policijos mokyklos Policijos veiklos skyriaus vyriausiosios specialistės Rasa Ižganaitė ir Jurgita Juozaitytė.

Vaikams buvo priminta, kad būtina gatvę pereiti tik perėjose, laukiant žalio šviesoforo signalo, nestovėti per arti kelkraščio, nesistumdyti, nebėgti, saugiai važiuoti dviračiais, paspirtukais. Atkreiptas dėmesys, kokiu būdu vaikai turėtų būti išlaipinami iš automobilio atvykus į mokyklą.

Garliavos vaikų darželyje „Obelėlė“ susitikę su pačiais mažiausiais eismo dalyviais kursantai jiems priminė šviesoforo spalvų reikšmes, aiškino kaip tinkamai dėvėti atšvaitus, kaip saugiai pereiti gatvę. Buvo priminta, kodėl važiuojant automobilyje reikia sėdėti kėdutėje, segtis diržus.

Būkime visada matomi ir saugūs kelyje! Mes esame atsakingi ne tik už savo, bet ir už kitų eismo dalyvių saugumą.

 

Veiklos valdymo skyriaus

vyriausioji specialistė Jurga Urbanavičienė