Kovo 23 dieną Matuizų bibliotekoje antros ir trečios klasės mokiniams (mokytojos Nijolė Kamarauskienė ir Jolita Prakapienė) vyko edukacinis užsiėmimas " Kosmosas ir šiaudinis sodas", kurį vedė tautodailininkė Jurgita Badaraitė. Savo žinias, kaip kosmosą susieti su šiaudinio sodo forma, susipažinti su šiaudinio sodo rišimo technika, sodo rišimo pradmenimis ,tautodailininkė  Jurgita dalijosi su vaikais ,šiltai bendraudama jaukioje bibliotekoje  ir  dainą „Ant kalno mūrai“ uždainavo. Dainavom ir vėrėm šiaudukus visi :mokytojos, skaitytojai, vaikai ir bibliotekininkė. Vėliau pristatė knygą „Sodo rėda“ , kurioje minima sodų rišėja Jurgita Badaraitė. Pašnekovė pasakojo, kad sodai auginami iš įvairių javų šiaudelių ,kurie renkami prieš patį žydėjimą, vėliau džiovinami, veriami ant siūlų. Siūlas turi būti be mazgelių, mazgeliai turi savo prasmę, kiekvienas mazgelis tai palinkėjimas tam žmogui, kam sodas tarnaus. Sodnas (sodas) yra ne gaminamas, o auginamas,nes sodai -protėvių palikimas. Didelius sietynus ruošia vestuvių proga, vaikelio gimimui  mažesnius sodus, kitais šiaudiniais darbeliais pradžiugina šeimos narius.

Bibliotekininkė pasidžiaugė, kad vaikų kruopštumas, kantrybė, dėmesys smulkiomis detalėms gaminant šiaudinį angeliuką, pamąstymai rišant mazgelius su palinkėjimais, švytinčios vaikų akutės ir kaip mat angeliukai įsitaiso jų rankutėse. “Reketukai“ jau sunkiau sekėsi daryti. 

Vyko Algirdo Tarvydo dokumentinio filmo peržiūra“ Dangaus sodai“.  Buvo įdomu, turininga ir smagu. Edukaciniai užsiėmimai užsitęsė ,norėjosi vaikams užbaigti darbelius ir namus šventėms pasipuošti šiaudiniais žaislais , skvarbi pavasarinė saulutė, kačiukų puokštelė ant stalo vis labiau primena artėjančias šventes -Šv. Velykas.

                                   Matuizų bibliotekos bibliotekininkė Vidutė Stadalnykienė