Kovo 29 d. Alytaus r. meno ir sporto mokyklos Pivašiūnų muzikavimo skyriaus ir Pivašiūnų gimnazijos mokiniai, lydimi mokytojų Laimutės Aleksiupienės ir Algirdo Glovickio, apsilankė Pivašiūnų vaikų dienos centre, kur vyko edukacinis užsiėmimas ,,Spalvų ir muzikos žaismas velykiniuose kiaušiniuose “, kurio  tikslas supažindinti, kaip Šv. Velykos  Lietuvoje buvo ankščiau švenčiamos ir kokios tradicijos yra išlikusios iki šių dienų.

Jau tradicija tapusi veikla – dažyti kiaušinius, kuri smagi tiek suaugusiems, tiek ir mokiniams. Iš paprasto balto kiaušinio galima padaryti tikrą šedevrą, naudojant spalvotus pieštukus, flomasterius, dažus. Rankų miklumą ir spalvų derinius, pirmiausia mokiniai individualiai išbandė spalvodami kiaušinių trafaretus.

Po to, lankydamiesi Pivašiūnų vaikų dienos centre, mokiniai aktyviai ir noriai stebėjo socialinės  darbuotojos Elytės  Babravičiūtės pamokymus,  kaip reikia velykinius kiaušinius ornamentuoti vašku, dažant parinkti jiems spalvas, įdėmiai klausėsi ir mokytojo-metodininko A. Glovickio  pasakojimų apie Didžiosios Šv. Velykinės savaitės tradicijas. Visi susirinkusieji kartu padainavo tradicinę Velykinę sūpuoklinę dainą. Individualių pamokų metų, įgytomis žiniomis apie  Šv. Velykas, dalinosi ir patys mokinukai.

Integruotos pamokos yra daug įdomesnės, nes mokiniai laisviau elgiasi ir įgytą informaciją taikliau  gali panaudoti kitose pamokose bei veiklose, vertinimas ir įsivertinimas tampa įvairesnis. Integruotos pamokos veiklos rezultatus mokiniai pristatys mokyklos bendruomenei ir papasakos tėveliams.

 

Mokytoja-metodininkė Laimutė Aleksiupienė