Konkurso rezultatu, neabejotinai, labiausiai turėtų džiaugtis Varėnos „HARMONIJA“. Jauno choro iškovotas Sidabro diplomas, tokioje rimtoje chorų „kompanijoje“ visiškai keičia savąją vertės prabą ir tampa dideliu laimėjimu. Belieka kartu nuoširdžiai pasidžiaugti ir palinkėti dainininkams, vadovei Ilonai Zalanskienei, vis aukštesnių chorinių viršukalnių užkariavimo.”- choras.lt rašo konkurso komisijos narys R.Katinas.

 

     17- ame tarptautiniame chorinės muzikos festivalyje-konkurse Lenkijoje dalyvavo ir mūsų šaunusis kultūros centro choras "Harmonija". Barčeve (Barczewo) vykusiame lenkų kompozitoriaus, dirigento, chorvedžio, lenkų tautos patrioto  Fe­lik­so No­vo­vej­skio (Feliksa Nowowiejskiego) vardo konkurse puikiai pasirodė varėniškiai. Šypsenomis, gera nuotaika kolektyvas tiesiog „nuginklavo" griežtą komisiją ir papirko klausytojus, suburdami gerbėjų ratą. Konkurso dieną kolektyvo laukė du koncertai bažnyčiose. Šiltai sutikę varėniškius dainorėlius lenkai negailėjo komplimentų ir padėkų mūsų vadovams ir choristams. Chorų prisistatymo  šventė vyko nuostabioje Šv. Annos bažnyčioje.  Koncertavome Šv. Jano bažyčioje  Vipsove ir Šv.  Bartolomėjaus bažnyčioje Jazioranuose. Miesteliuose stebino bažnyčių, maldos namų gausa. Stebėtis vertė ir ekskursija po Barčevo miestelį, kuris sužavėjo savo didybe, švariomis upėmis, žaluma. Žvalgėmės ir gėrėjomis  aplinka, peizažu, kurį puošia  Litszbarko pilis. Užsukom į sinagogą, kuri dabar atlieka tik muziejaus funkciją. Čia išgirdome  įdomų pasakojimą apie sinagogos ir Barčevo žydų likimus, sukomės žydiškų šokių ratelyje. Teko laimė mūsų keliauninkams aplankyti išskirtinę, lenkams ir atvykstantiems piligrimams svarbią vietovę. Tai nuostabaus grožio Šventoji Lipka (Swieta Lipka) . Į šį miestelį plūstančius maldininkus traukia didingas Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo kompleksas – puiki 17 a.  barokinė bažnyčia ir čia esantis jėzuitų vienuolynas. Didingoje bažnyčioje rengiami vargonų  (grojančių ir šokančių) koncertai.  Kaip gi neužsukti į lenkų taip mylimo ir gerbiamo kompozitoriaus F. Novovejskio muziejų. Už įdomią ekskursiją, choristai muziejininkams  atsidėkojo dainomis, kurioms su artistišku entuziazmu ir temperamentu  akompanavo Tomas Kizelis. Jo pirštams pakluso paties kompozitoriaus F. Novovejskio fortepijono klavišai.

       Konkursas visuomet didelis iššūkis, o   privaloma programa sudėtinga – būtina atlikti F. Novovejskio kūrinį originalo kalba. Penkis  kūrinius lenkų, lotynų ir lietuvių kalbomis, kuriuos sėkmingai ir nuoširdžiai atliko  "Harmonijos" dainininkai. Rimtis, susikaupimas bei gera akustika lydėjo konkursinį pasirodymą. Chorą išklausė kompetentinga konkurso komisija –komisijos  pirmininkas docentas iš Slovakijos Milan  Kolena, profesorė Elžbieta  Wtorkowska iš Lenkijos, dirigentas daktaras iš JAV Richard. Zielinski  ir žinomas chorvedys, pedagogas iš Lietuvos Raimondas  Katinas. Varėniškių laukė sunki kova, nes dėl konkurso prizų kovojo ypač stiprūs choriniai  kolektyvai. Lietuvai be "Harmonijos" atstovavo jaunimo choras iš Vilniaus Edukologijos universiteto „Ave Vita", moterų choras "Liepos" ir dar 10 chorų iš Lenkijos. Malonu, kad lietuvaičiai palaikė ir drąsino vieni kitus. Ilgos, intensyvios mūsų choristų repeticijos, didžiulės vadovų pastangos nenuėjo veltui  ir buvo įvertintos. Chorinės muzikos keliais ir takeliais dainingąjį kolektyvą vedė šaunioji vadovė Ilona Zalanskienė, chormeisterė Loreta Tiškienė, koncertmeisteris Tomas Kizelis. Vadovai turėjo  aiškią viziją ir ambiciją, kaip nuteikti choristus darbui, uždegti  norą mokytis ir eiti pirmyn. Lenkiame prieš  juos galvas! Meilė muzikai, susiklausymas, pasitikėjimas dirigente ir vieni kitais padėjo laimėti Sidabro Diplomą! (Už fotografijas dėkojame Agnei Vilbikaitei).  

  Renata Česnulevičienė