Švęsti Onines pradedame anksčiau – visą savaitę Dauguose vyksta tarptautinis dailininkų pleneras „Nutapyta Lietuva“. Į Alytaus rajono savivaldybės kvietimą atsiliepė kitos savivaldybės, su kuriomis bendradarbiaujama, dailininkai iš Lenkijos, Ukrainos, Latvijos, Baltarusijos.

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas džiaugiasi, jog į šį plenerą atvyko profesionalūs dailininkai, kurie ne tik tapys, bet ir susipažins su Alytaus rajonu. Daugeliui menininkų tai pirmoji viešnagė mūsų krašte.

Sutikdamas plenero dalyvius vicemeras Arvydas Balčiūnas linkėjo kūrybinio įkvėpimo, gerų įspūdžių, ryškių potėpių, gražios artėjančios Oninių šventės.  

Pleneras tęsis penkias dienas. O liepos 21 dieną, tradicinės Oninių šventės Punioje metu, vyks plenero uždarymas ir darbų pristatymas – performansas. Čia savo ilgamete patirtimi dalinsis ir Alytaus rajono garbės pilietis, Lietuvos dailininkas tapytojas, grafikas, skulptorius, Nacionalinės premijos laureatas Antanas Kmieliauskas ir jo dukra Lietuvos akvarelininkė, grafikė Ramunė Kmieliauskaitė.

Dailininkai ne tik tapys, bet ir pažins Daugų miestą bei jo apylinkes, aplankys Pivašiūnus.

Po vieną nutapytą autorinį kūrinį menininkai dovanos Alytaus rajonui.

Kūrybinę plenero dailininkų stovyklą organizuoja Alytaus rajono meno ir sporto mokykla. 

Alytaus rajono savivaldybės informacija