Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas su viešosios įstaigos „SOS vaikų kaimai“ atstovais aptarė tėvų globos netekusių vaikų priežiūros galimybes bendruomeniniuose vaikų globos namuose, įkurtuose Dauguose.

„SOS vaikų kaimai“ Dauguose įkurtuose bendruomeniniuose vaikų globos namuose galėtų apsigyventi 6–8 tėvų globos netekę vaikai nuo gimimo iki 18 m. Pasak VŠĮ „SOS vaikų kaimai“ direktoriaus Gedo Batulevičiaus, šiuose namuose vaikai galėtų gyventi vienerius metus, po kurių, esant galimybei, grįžtų pas tėvus arba apsigyventų pas globėjus.

Bendruomeninių vaikų globos namų veiklos koordinatorė Simona Kivaraitė pažymėjo, kad įstaiga teiks paslaugas ne tik vaikams, bet ir šeimai. „Bendradarbiaudami su savivaldybe, socialiniais darbuotojais dirbsime socialinį darbą,  siekiant vaikus grąžinti į šeimą.  Jeigu vis dėlto vaikas po metų globos negalėtų grįžti pas savo tėvus, jam būtų ieškomi globėjai“, – sakė „SOS vaikų kaimai“ atstovė.

„Laikinos vaikų globos paslauga rajone reikalinga. Mūsų vaikai, netekę tėvų globos apgyvendinami pas globėjus arba Kazlų Rūdos  vaikų globos namuose, už šią paslaugą yra mokama. Dauguose įkurtuose bendruomeniniuose vaikų globos namuose socialinės globos paslauga taip pat yra mokama, todėl turime įvertinti viešosios įstaigos sutarties projektą, paslaugų sąlygas ir nuspręsti dėl bendradarbiavimo“, – sakė savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Alytaus rajono savivaldybės informacija