Daugų Didžiulio ežere vėl aidėjo vandens sporto mėgėjų aistros. Alytaus rajone surengtose pirmosios kanupolo varžybos  „Daugų taurė 2017“. Jose rungėsi šešios komandos iš Vilniaus, Trakų, Alytaus ir Daugų.

Sportininkus ir varžybų organizatorius pasveikino rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas. Pirmąsias kanupolo varžybas stebėjo vicemeras Arvydas Balčiūnas, mero patarėjas Ramūnas Bielevičius, savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Kručkauskaitė.

Po kelių metų pertraukos surengtas vandens sporto varžybas meras A. Vrubliauskas pavadino istorine švente. „Svarbiausia, kad Dauguose atgimsta vandens sportas. Šiek tiek kitoks, neįprastas. Šis modifikuotas sportas sugrąžins tam tikrą šlovę Daugams, ir tai yra istorinis žingsnis, naujas žingsnis. Su juo daug vilčių sieju aš kaip vadovas, tikiuosi, kad ir daugiškiai, ypač Daugų jaunimas, nes ši sporto šaka galbūt taps olimpine“, – sakė meras ir pažymėjo, kad kanupolo varžybas įdomu stebėti žiūrovams, nes tai krepšinio, vandens sporto, irklavimo mišinys.

Savivaldybė numačiusi skirti finansavimą kanupolo sporto būreliui Alytaus r. meno ir sporto mokykloje. „Jeigu bus vaikų, bus suinteresuotumas, jeigu daugiškiai pamėgs šią sporto šaką, surasim ir daugiau pinigų, ir daugiau trenerių“, – sakė meras A. Vrubliauskas. Rajono vadovas ragina tėvus leisti vaikus sportuoti, nes sąlygos Dauguose kanupolui yra, o prireikus papildomos įrangos ar kitų priemonių, padės savivaldybė. „Padarėm tam tikrą pauzę, o dabar – pirmyn į priekį, visiems linkiu sėkmės ir entuziazmo“, – kvietė rajono savivaldybės meras. Jis tikisi, kad Dauguose vyks net ir tarptautinės kanupolo varžybos.

Pirmąsias kanupolo varžybas stebėję daugiškiai džiaugėsi atnaujinta vandens sporto galimybe, sveikino šį žingsnį. Irklavimas baidarėmis, kanojomis Dauguose buvo populiarus, tad dauguma vietinių gyventojų yra šio sporto gerbėjai. Pirmuosius yrius profesionalaus sporto link Daugų Didžiulio ežere pradėjo ir kai kurie žinomi Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai.