Danielius Jakubavičius

Panaikinus katilinę, Daugų mietas jau ne vienerius metus neturi centralizuoto šildymo. Didesni ar mažesni šildymo katilai buvo patalpinti daugiabučių namų rūsiuose, o kas panoro atsiskirti ir kūrenti tik savo butą, šildymo mechanizmą - nedidelį katilą, daugelis pagal galimybes įkišo net ir į virtuvę. Alytaus rajono savivaldybės sprendimas taip daugiškiams kūrentis šaltuoju žiemos sezonu davė nemažai pliusų ir minusų.

Pliusai: 1. Namuose šilčiau, nes paduodamas šiltas vanduo į radiatorius ateidamas iš katilo nespėja atšalti. 2. Pradedama ir baigiama namus šildyti kada panorėjus.

Minusai: 1. Dauguma neturi pastogės visų žiemai reikalingų malkų sandėliavimui 2. Visoms malkų apdorojimo "procedūroms" kaip kapojimas, sudėjimas į kažkokią "pašiūrę" ar rūsį, jų vežimas ar nešimas į katilinę, reikalinga fizinė jėga 3. Katilai, vamzdynai sensta. Bet kada galimos investicijos į jų remontą 4. Daugiabučių bendrijoms atsirado papildomų problemų su nemokiais kaimynais. 5. Esant žemam oro slėgiui -  beveik reikalinga dujokaukė 6. Papildomos šiukšlės: atliekos, pjuvenos, pelenai 7. Estetinis Daugų vaizdas labai pasikeitė. Atvažiuojantys svečiai prie didelių malkų krūvų turi unikalią galimybę nusipaveiksluoti retro stiliumi... Visų didesnių ir mažesnių pliusų ir minusų iškart neišvardinsi. Reziumė būtų, kad būstuose tapo šilčiau, kaina tam gal irgi prieinama... Tačiau gerai kai šeimoje yra bent vienas energingas vyras galintis pasirūpinti tokiais ūkiškais reikalais. O ką daryti pasiligojusiems, mažas pajamas gaunantiems pensininkams? Gaunasi, kad nei taip, nei taip tam žmogui nėra gerai...