Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas su Alvija Černiauskaite, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininke, aptarė galimybę, kad tradiciniame užsienio lietuvių meno festivalyje ateinančią vasarą dalyvautų šokėjai iš Lietuvos – Butrimonių šokių kolektyvas „Gojelis“.

„Man pačiam labai patinka šis kolektyvas, čia vaikai nuo 7 iki 18 m. amžiaus šoka lietuvių liaudies, šiuolaikinio, pramoginio, linijinio stiliaus šokius. „Gojelis“ ne kartą yra pelnęs geriausiųjų vardą, jam įteikta Lietuvos liaudies kultūros centro nominacija „Aukso paukštė“. Todėl pasiūliau p. Alvijai parodyti mūsų rajono jaunimą Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems lietuviams, kurių ten yra beveik 300 tūkst., kad prisimintų savo šaknis, prisimintų tėviškę“, – sako meras A. Vrubliauskas.„Gojelio“ šokių kolektyvo vadovė Živilė Patinskaitė, 2022 m. pelniusi Alytaus rajono „Metų mokytojo“ nominaciją, patvirtino, kad po pokalbio su savivaldybės meru A. Černiauskaitė domėjosi butrimoniškių repertuaru, klausė vadovės, ar „Gojelis“ sutiktų dalyvauti tokiame festivalyje.

Choreografė Ž. Patinskaitė papasakojo viešniai , kad „Gojelyje“ šoka per 60 žmonių, kolektyvą sudaro 3 šokėjų grupės – jaunučių, jaunių ir jaunuolių. Visi daug koncertuoja, dalyvauja šalies ir užsienio meno festivaliuose, įvairiose šventėse.
A.Černiauskaitė sakė norinti į Jungtinės Karalystės lietuvių meno festivalį, kurio data dar derinama, pakviesti bent tris atlikėjų grupes iš Lietuvos. Ji džiaugtųsi, jeigu vienas kolektyvas būtų iš Alytaus krašto, nes pati yra iš čia kilusi. Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė už bendrystę su Lietuvos regionais yra tapusi Globalios Lietuvos apdovanojimų laureate. A. Černiauskaitė taip pat yra Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisijos pirmininkė, Švietimo, mokslo ir sporto ministrės visuomeninė patarėja užsienio lietuvių klausimais, lituanistinės mokyklos ir vaikų darželio „Obelėlė“ steigėja.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Archyvinė nuotr.: Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė A. Černiauskaitė ir Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas.

„Gojelio“ šokių kolektyvo vadovė Ž. Patinskaitė.

„Gojelio“ šokėjai.