Alytaus rajono Butrimonių gimnazijoje iškilmingai atidaryta vardinė operos primadonos, Lietuvos muzikos akademijos profesorės Irenos Milkevičiūtės klasė.

Lietuvos operos dainininkę (sopranas) I. Milkevičiūtę su Butrimonimis sieja gilus ir glaudus ryšys – prieš tapdama pasaulinės muzikos legenda, ji mokėsi buvusioje miestelio vidurinėje mokykloje. Pastaruoju metu draugauja su vietos gimnazijos bendruomene, koncertuoja savo kraštiečiams. Spalio 1 d. kartu su savo studentėmis iš Lietuvos muzikos akademijos surengė koncertą Butrimonių Išganytojo bažnyčioje.

Gimnazijos direktorius Valdas Valvonis sako, kad mokyklos bendruomenę įkvepia svaiginanti profesinė karjera kraštietės solistės, kuri stažavo Milano La Scala teatre, dainavo Piccolo Scala teatro surengtuose koncertuose Milane, Romoje, Parmoje ir kitur, gastroliavo Maskvos Didžiajame teatre, Vokietijoje, Italijoje, Suomijoje, Kroatijoje, Taivane, dainavo Čikagos lietuvių operoje, Varšuvos Didžiajame teatre, Vroclavo operoje, Sankt Peterburgo Marijos teatre, Latvijos nacionalinėje operoje, Šv. Cecilijos akademijoje Romoje, Milano La Scala operoje, taip pat Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalyse.

Vardinėje I. Milkevičiūtės muzikos klasėje gimnazistai ras ne tik daugybę sukauptos informacijos apie solistės gyvenimo kelią, jos atliktas žinomų operų partijas, bet ir galės klausytis primadonos dovanotų vaizdo bei garso įrašų.

Butrimonių gimnazijoje tai – jau trečia vardinė žinomų kraštiečių klasė. Anksčiau čia įrengtas vardinis Lietuvos dailininko tapytojo, grafiko, skulptoriaus, Alytaus rajono garbės piliečio Antano Kmieliausko kabinetas, gimnazijos fojė ir kitas erdves puošia jo tapyta freska, paveikslai.

Gimnazistai taip pat turi vardinę Lietuvos mokslų akademijos nario eksperto, augalų genetiko, vieno iš šiuolaikinių pašarinių augalų metodų kūrėjo prof. Algirdo Sliesaravičiaus klasę.

O Butrimonių miestelio centre jau kuriamas erdvinis paminklas dar vienai pasaulinio garso kraštietei krepšininkei, krepšinio motina vadinamai Sendai Valvrojenski-Berenson-Abbott.

Alytaus rajono savivaldybės informacija