Baltijos jūros šalių jaunių žaidynės – tai žaidynės, sujungiančios net 16 sporto šakų. Į jas susirenka visi stipriausi jauniai sportininkai iš Baltijos šalių. Žaidynės vyksta kas dvejus metus vis kitoje vietoje. Šiemet jos vyko Baltarusijos Bresto mieste.

Dar labai ankstyvą šio penktadienio rytą į Brestą pajudėjo ir 5 autobusai su sportininkais bei jų treneriais iš Lietuvos. Kelionėje neapsieita be ilgų stovėjimų ant Baltarusijos sienos, pasiklydimų ar įvairių klaidų iš renginio organizatorių baltarusių, tačiau tai nesustabdė jaunųjų Lietuvos sportininkų ir namo šie grįžo net su 94 medaliais.
Pirmą kartą į šias žaidynes buvo įtrauktas ir šaudymas iš lanko, o šios progos jose dalyvauti nepraleido ir du jaunieji lankininkai iš Alytaus – Kristina Abramaitytė (dar praeitą savaitgalį Pasaulio lietuvių žaidynėse iškovojusi sidabrą) ir Dominykas Jančiukas bei jų treneriai Inga Timinskienė ir Ugnius Timinskas.
„Važiuodami į šias varžybas didelių lūkesčių neturėjome, nes varžybose dalyvaujantieji baltarusiai ir rusai turi labai stiprias šaudymo iš lanko mokyklas, su daugybe sportuojančių ir praktiškai idealiomis bazėmis, to mums Lietuvoje labai smarkiai trūksta. Tiek Kristinos, tiek Dominyko tikslas buvo pagerinti savo asmeninius rekordus, o su pergalėmis jau kaip bus taip", – sakė Ugnius Timinskas. Nei Dominykas, nei Kristina savo trenerių nenuvylė – abu pagerino savo asmeninius kvalifikacijos rekordus, parodydami, kad treniruotasi neveltui. Ir vis dėlto jau po kvalifikacijos staigmena – Kristina Abramaitytė – pirmoje vietoje. „Kristinos pirmoji vieta kvalifikacijoje mane šiek tiek nustebino, nes įvertinant idealias oro sąlygas – tai nebuvo pats geriausias rezultatas, kurį ji gali parodyti – treniruotėse parodo ir aukštesnių, o iš Baltarusijos sportininkių tikėjomės žymiai aukštesnių, bet atsipalaiduoti ir džiaugtis nebuvo kada – jau po valandos turėjo vykti atkrintamosios varžybos, tad reikėjo išlaikyti tokį pat ryžtingą nusiteikimą. Vieta kvalifikacijoje – dar ne galutinė vieta", – įspūdžiais dalijosi Kristinos trenerė Inga Timinskienė. Atkrintamosiose varžybose Kristina atiduoti savo pirmosios vietos tikrai neketino. Šaudydama ji rodė dar aukštesnius rezultatus, bet baltarusės taip pat nebuvo linkusios lengvai pasiduoti. Atkrintamosiose jos pradėjo rodyti tuos rezultatus, kurių iš jų buvo tikimasi. Jau pirmoje dvikovoje vos devinta kvalifikacijoje buvusi baltarusė sugebėjo dvikovą ištempti iki lygiųjų, kur nugalėtoją išaiškina vienas šūvis. Šįkart Kristina buvo taiklesnė ir keliavo į tolimesnes kovas. Pusfinalyje Kristina be vargo įveikė kitą baltarusę rezultatu 6:0 ir pateko į varžybų finalą, kur jai teko susirungti su dar viena sportininke iš Baltarusijos. Jau pačioje dvikovos pradžioje į priekį išsiveržusi Kristina savo pranašumo neiššvaistė ir rezultatu 7:3 šventė pergalę, iškovodama Baltijos jūros šalių jaunių žaidynių auksą.
Kiek prasčiau sekėsi Dominykui Jančiukui. Jam individualiose varžybose medalių iškovoti nepavyko, tačiau ir liūdėti neteko. Pirmą kartą tokio rango varžybose dalyvavęs Dominykas  neleido patirties trūkumui jo sustabdyti ir jau kvalifikacijoje pagerino savo asmeninį rekordą, tačiau tikrasis jo potencialas atsiskleidė komandinėse varžybose, kur jis kartu su Kristina varžėsi prieš kitus stipriausius Baltarusijos ir Rusijos dvejetus. Nors ir pusfinalyje alytiškiams teko nusileisti Baltarusijos pirmajai komandai, kovoje dėl bronzos Dominyko ir Kristinos komanda rezultatu 6:2 sutriuškino kvalifikacijoje aukštesnį rezultatą parodžiusią Baltarusijos antrąją komandą, taip Lietuvos delegacijai iškovodama dar vieną medalį.
Per vieną dieną varžybas baigę lankininkai, antrąją žaidynių dieną turėjo laisvą, taip gaudami progą pasižvalgyti po itin seną istoriją turintį Bresto miestą. „Kadangi Baltarusijoje anksčiau buvęs neesu, buvo įdomu „nukeliauti į Lietuvos praeitį" ir šiek tiek pasižvalgyti po miestą bei sužinoti įdomių faktų apie Baltarusiją, taip pat šiek tiek kitokios kultūros parodyti ir vaikams,  kadangi oras buvo itin geras ir atmintyje vis dar džiugino mūsiškių pergalės – diena buvo puiki ir jos nesugadino net ir vėlyva kelionė namo ar stovėjimas pasienyje", – įspūdžiais dalijosi Ugnius Timinskas.
Jau po dviejų savaičių stipriausi Lietuvos jaunieji lankininkai rinksis į Alytų – Lietuvos jaunimo, jaunių, jaunučių ir neįgaliųjų čempionatą, kur tiek Kristina, tiek Dominykas galės dar kartą išbandyti savo jėgas ir parodyti dar aukštesnius rezultatus, o prie jų prisijungs ir kiti alytiškiai.