Alytaus rajono savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko kvietimu apie 30 rajono verslininkų dalyvavo verslo vakarienėje, kurioje susitiko ir su Baltarusijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Aleksandru Korolu ir patarėju, prekybos ir ekonomikos grupės vadovu Aleksandru Ignatenko.

Alytaus rajone antrą kartą  viešėjęs Baltarusijos ambasadorius šį kartą ypač domėjosi verslu ir žemės ūkiu bei galimybėmis užmegzti bendradarbiavimą su verslininkais ir ūkininkais.

Daugų irklavimo bazėje sutiktas ambasadorius po Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos pristatymo sakė, kad bendradarbiavimas galėtų vykti ir tarp meno ir sporto mokyklų, organizuojant mokinių išvykas ir stovyklas, o pedagogams keičiantis patirtimi. Mokyklos direktorei Dovilei Jaciūnienei A. Korolas įteikė Baltarusijos dailininkų darbų albumą. Daugus ir jo apylinkes ambasadoriui pristatė seniūnė Irma Kašėtienė.

„Mano vizito tikslas – labiau susipažinti su rajonu, su jo ekonominiu ir kultūriniu potencialu“, – sakė Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje.

Ambasadorių pas rajono ūkininkus ir verslininkus lydėjo savivaldybės mero patarėjas Ramūnas Bielevičius ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, aplankė šaltalankių ūkį Venciūnų kaime, žemės ūkio bendrovę „Atžalynas“ Gluosninkų kaime, UAB „Jundos stalių gaminiai“ Padvariškių kaime, Algimanto Žemaičio gėlininkystės ūkį Punios kaime.

Šaltalankius auginantis ir produkciją gaminantis Gediminas Radzevičius papasakojo apie ūkio įkūrimą, šaltalankių auginimą, realizavimą, uogų naudingumą. Svečius pavaišino šaltalankių sultimis, arbata ir uogiene, aprodė uogų šaldymo ir gamybos patalpas. Augalininkyste ir galvijininkyste užsiimančios ŽŪB „Atžalynas“ vadovas Algis Žėkas aprodė įsigytą naują techniką, karvides, sandėlius, pasakojo apie ūkio veiklą, darbuotojų poreikį ir žaliavos realizavimą.

Medienos apdirbimo įmonėje UAB „Jundos stalių gaminiai“, kurios pagrindinis produktas yra medinės durys, ambasadorius A. Korolis domėjosi durų gamybos procesu, modeliais ir tendencijomis, eksportu. Įmonės vadovas Gediminas Jegelevičius aprodė cechus, kuriuose apdirbama mediena, gaminamos, testuojamos durys. Didžiausio Lietuvoje gėlininkystės ūkio Punios kaime vadovas Algimantas Žemaitis Baltarusijos ambasadorių palydėjo į šiltnamius ir gėlių apsuptyje papasakojo, kaip įmonė kūrėsi, plėtėsi. Šiuo metu A. Žemaičio ūkis – 30 ha, šiltnamiuose auginamos gėlės ir sezono metu agurkai, kurių vietoje pavasarį sužydės tulpės.

„Matome, kad galime bendradarbiauti daugelyje sričių, galime apsikeisti patirtimi ten, kur turime giminingą gamybą, taip pat įgyti naujos patirties“, – po vizito ūkiuose ir verslo įmonėje sakė Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje A. Korolis.

Ambasadorius A. Korolis dalyvavo Alytaus rajono mero A. Vrubliausko sukviestoje rajono verslininkų vakarienėje, kuri vyko Pivašiūnų amatų centre. Jos metu buvo pristatytas rajono verslas ir jam skiriama savivaldybės parama iš Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo fondo, perspektyvos, investiciniai projektai, turizmo galimybės.

Verslo vakarienėje ambasadorius pakvietė savivaldybės merą ir verslininkus sudaryti delegaciją ir atvykti į Baltarusiją, susipažinti su verslu, užmegzti galimų bendradarbiavimo ryšių.

Pasak Alytaus rajono savivaldybės mero A. Vrubliausko, bendradarbiauti su Baltarusija galima įvairiose srityse, savivaldybė jau bendradarbiauja su Voronovo ir Gardino savivaldybėmis, yra įgyvendinusi kelis projektus, paplanuojami kiti projektai.

Alytaus rajono savivaldybės informacija