Danielius Jakubavičius

Ankstyvą sekmadienio rytą prie Daugų įvykusi avarija, kada susidūrė du lengvieji automobiliai BMW 530 ir Audi 80, užminė nemažai mįslių... 

Kaip buvo skelbta, sankryžoje prie degalinės susidūrimo metu žuvo daugiškis Stasys Juonys, bei sužaloti keli keleiviai. 

Kaip praneša policijos departamentas, Apie 6.47 val. Alytaus rajone, ties Daugais, kelyje Naujieji Valkininkai–Daugai–Alytus, automobilis „Audi 80“, vairuojamas 70 metų vyro, išvažiavo iš šalutinio kelio į pagrindinį ir susidūrė su automobiliu „BMW 530D“, kurį vairavo neturintis 28 metų vyras. Įvykio metu sužeidimus patyręs „Audi“ vairuotojas mirė reanimuojamas ligoninėje. Nukentėjusi 63 metų keleivė, po medikų apžiūros, išleista gydytis į namus. Po įvykio paaiškėjo, kad BMW vairavęs vyras neturi teisės vairuoti automobilį. Per avariją nukentėjo ir BMW vairuotojas bei 28 metų keleivis, kuris buvo neblaivus (nustatytas 2,29 prom. girtumas). Gydytojams suteikus pirmąją pagalbą, jie išleisti gydytis į namus.

Filmuojant įvykį, man net nekilo jokių įtarimų, kad kažkas iš nukentėjusiųjų BMW automobilyje gali būt neblaivus. Kaip ir visada tokioje kritinėje situacijoje, atskubėję medikai kuo operatyviau stengėsi suteikti nukentėjusiems pagalbą, o vaikinų judesiuose nesimatė jokio girtumo. Be to su pareigūnais apžiūrėjus į krūmus įlėkusį BMW, matėsi, jog visi šio automobilio ratai (net ir tas su amortizatoriumi paliktas griovyje) yra vienodo dydžio ir atitinka šios mašinos duotas technines charakteristikas, prietaisų skydelyje greitis nebuvo užstrigęs, rodyklė nukritusi ant nulio... greičių dėžė - automatinė.

Įvykio metu ankstyvą rytą BMW vairuotojui į akis švietė ryški saulė (ypač kylant iš apačios į viršų)  ir galbūt tai jam buvo pagrindinė priežastis laiku nepamatyti į sankryžą S.Juonio įvairuojamą "Audi". Tačiau daugeliui skaitytojų kyla abejonės dėl BMW buvusio greičio... Kaip jis turėjo lėkti, kad po susidūrimo nušvilptų dar tiek kelio į krūmus? Tikriausiai policijos pareigūnams dar reiks atlikti ne vieną ekspertizę, kad išsiaiškintų kuo tikslesnes įvykio aplinkybes. Koks galėjo būti greitis, kas vairavo automobilį?

Danielius Jakubavičius