Jei atvirai, man du Lietuvoje įsitivirtinę žodžiai "Bendruomenė" ir "Projektas" nepatinka.

Pirmasis greičiau išskaidė žmones, o ne sujungė. Ir to didžiausia priežastis yra socialinė padėtis ir labai dažnai dar politinė partija. Juk teko ne vienam pastebėti akibrokštą, kai kokiam kaimelyje gyvenantys kaimynai priklauso skirtingoms bendruomenėms ir vieni pas kitus renginiuose nesilanko bei dar žiūri iš aukšto. Nepykite, bet prieš atsirandant bendruomenėms, žmonės paprasčiausiai save vadino "štai mūsų kaimas" ar "štai mūsų miestelis" ir buvo daug draugiškesni, šypsojosi vienas kitam.

Žodis "Projektas" pakeitė kadaise labai paplitusį žodį planas, kuris visiems atrodė tarybinis ir labai negražus. Tačiau nužudžius drakoną, vietoj jo stojo kitas drakonas. Projektas (remiantis finansais) sužadina jame veikiančių rengėjų, dalyvių  žingeidumą, tačiau apdaužo gražią iniciatyvą rengti, veikti savo jėgomis, ypač ten kur tereikia  tik vieningumo ir aplinkinių noro bei pastangų.

Todėl, atleiskite valdininkai, jūsų viešose kalbose eskaluojama puiki bendruomenės ar projekto sąvoka labai dažnai būna paslėpta ir po kitais aspektais, kurie moka ne tik jungti, bet ir skaidyti. 

D.Jakubavičius