2017 10 06 Alytaus rajono Alovės kultūros namuose buvo surengtas jau antrasis armonikierių subuvimas (suvažiavimas). Kviečiame pasižiūrėti video filmo:

Spalio 6-osios vakarą, visi, kas neabejingi liaudies muzikai ir dainai, laiką smagiai leido Alovės kultūros namuose. Čia vyko antroji armonikierių šventė-subuvimas „Skambėk širdy, nenustok!“ Geriausi šalies armonikieriai susitiko Alovėje tam, kad primintų tikrąsias mūsų kultūros vertybes, kad tęstųsi tradicija.

Praėjusiais metais gimusi Dzūkijos regiono armonikierių šventė, šiais metais peraugo į respublikinę, nes penktadienio vakarą į Alovę suvažiavo daugiau nei trys dešimtys muzikantų iš Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Prienų, Utenos, Vilniaus, Jonavos, Raseinių, Širvintų. Susirinkusius linksmino ir armonikos meistrus scenoje rikiavo vakaro vedėjas Gintautas Janulevičius. Jis užkulisiuose išgirdęs, keturis nepažįstamus ir niekada kartu negrojusius vyrus, užkėlė ant scenos, kad šie savo „peterburgskomis“ armonikomis sugrotų vakaro polkų polką.

Šventėje dalyvavęs Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas sakė, kad nenustebs jei po keleto metų ši šventė taps tarptautine.

O kai užgrojo liaudiškos muzikos kapelos „Skylėta kepurė“ iš Utenos vyrai, sunku buvo ramiai sėdėti, žiūrovai dainavo kartu ir smagiai sukosi skambančios muzikos ritmu.

Visiems dalyvavusiems muzikantams Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas ir Kultūros centro Alovės skyriaus administratorė Ramunė Miškauskienė įteikė simbolines, rankų darbo, atminimo dovanas, padėkojo už padovanotas geras emocijas ir dalyvavimą šventėje.

Subuvime dalyvavę armonikieriai džiaugėsi, kad sutiko seniai matytus ir susipažino su dar nepažintais instrumento broliais ir sesėm. Visi kaip vienas pažadėjo grįžti kitais metais.

Renginio organizatoriai džiaugiasi, kad į renginį renkasi įvairaus amžiaus muzikantai iš visos šalies, o jų pasiklausyti suguža vis daugiau muzikos mėgėjų.

Pagrįstai galima sakyti, kad Alovė – mažoji armonikierių sostinė!

Alovės kultūros namų inf.