Beveik visas Alytaus regiono bibliotekas jau pasiekė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) dovana – žurnalistės Aldonos Zinkevičiūtės-Jankauskienės ekologinių pasakų knyga „Kontis ir Tvarkius“. „Tai – išskirtinio turinio knyga, kuri, tikiuosi, padės mums rasti geresnį kontaktą su vaikais, o jiems- aiškesnį supratimą apie mus supančią aplinką“, - sako ARATC direktorius Algirdas Reipas.

Anot jo, aplinkosauginis  švietimas – viena prioritetinių įmonės veiklos sričių, nes būtent nuo žmonių požiūrio ir sąmoningumo  labiausia priklauso sėkmingas atliekų tvarkymas. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras nuolat ieško naujų, įvairioms visuomenės grupėms priimtinų ir suprantamų  bendravimo formų.

„Vaikai yra naujai informacijai imliausia grupė ir nuo jų požiūrio, nuo jų supratimo labai priklausys, kokioje aplinkoje gyvens ne tik jie patys, bet ir mes. Todėl visuomet stengiamės rasti tinkamą kalbėjimo būdą su vaikais, o pasakos, ko gero, vienas geriausių būdų pasiekti vaikų sąmonę ir emocijas“, - sako ARATC vadovas.

Regiono bibliotekos Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras padovanojo beveik 800 knygos egzempliorių: po tris knygas įteikta mokyklų bibliotekoms, po 2 – viešosioms bibliotekoms ir jų skyriams, po vieną – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms.

Alytiškės žurnalistės A. Zinkevičiūtės-Jankauskienės ekologinių pasakų knyga „Kontis ir Tvarkius“ , kurios leidimą parėmė Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija, išleista šių metų vasarą. Pirmas 2 tūkst. egzempliorių knygos tiražas greit pasklido po visą Lietuvą, tad netrukus buvo išleistas papildomas knygos tiražas.

„Manęs kartais klausia, ar sudėtinga įdomiai ir patraukliai rašyti apie atliekas? Nežinau! Nes „Kontis ir Tvarkius“ nėra knyga apie atliekas. Tai knyga apie mus ir mus supantį labai didžiulį daiktų pasaulį. Tų daiktų, kuriuos mes kuriame, perkame, naudojamės, galiausiai išmetame, nė nesusimąstydami, kaip tie daiktai jaučiasi. O juk niekas nenori būti atstumtu, išmestu, nereikalingu. Tad „Kontis ir Tvarkius“  - tai pirmiausia knyga apie visiems labai pažįstamą norą būti reikalingu“, - sako knygos autorė A. Zinkevičiūtė-Jankauskienė. 

Ekologinių pasakų knygą iliustravo alytiškis dailininkas Arūnas Vaitkus, suteikęs knygos herojams spalvotų emocijų ir žaismingumo.