Alytaus rajono savivaldybė svarsto galimybę pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Pabėgėlių priėmimo centru. Sutarties sąlygas pristatė šio centro direktorius Robertas Mikulėnas, susitikęs su Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoju Arvydu Balčiūnu ir savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Burlinskiene.

Pasak R. Mikulėno, rajono savivaldybė būtų viena pirmųjų šalies savivaldybių, pasirašiusių bendradarbiavimo sutartį. „Bendradarbiavimo sutarties pasirašymas reiškia, kad Jūsų savivaldybė sutinka bendradarbiauti priimant pabėgėlius, bet konkrečių žmonių perkėlimo, valstybės ar Europos sąjungos projektų paramos sąlygos  būtų aptartos jau atskiroje sutartyje“, – aiškino R. Mikulėnas, tęsdamas, kad papildomai galėtų užsidirbti lituanistai bei socialiniai darbuotojai, padėdami pabėgėliams integruotis.

Pabėgėlių priėmimo centras šiuo metu bendradarbiauja su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, „Carito“ organizacijomis Lietuvoje.

„Nesišaliname šių žmonių. Alytaus rajono savivaldybė linkusi bendradarbiauti, tačiau labai svarbu, jog būtų užtikrintas tinkamas centrinės valdžios dėmesys ir finansavimas“, – sakė mero pavaduotojas A. Balčiūnas.

Su centro direktoriumi vicemeras taip pat kalbėjosi apie pabėgėlių lūkesčius Lietuvoje,  turimą jų kvalifikaciją ir centro veiklą.

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija