Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje atidarytas pirmasis Lietuvoje negalią turintiems žmonėms pritaikytas apžiūrų kabinetas. Jis įrengtas asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ ir Alytaus miesto savivaldybės Neįgaliųjų reikalų komisijos iniciatyva. 

„Šiame kabinete galės lankytis pacientai turintys negalią ir gauti reikalingas paslaugas. Čia nebus sprendžiamos visos sveikatos problemos, tam tikrais atvejais pacientai bus priimami ir kituose kabinetuose, kuriose yra kita diagnostinė įranga. Tačiau daug paslaugų bus suteikiamos būtent šiame kabinete. Tuo mes labai džiaugiamės“,- kalbėjo ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas. 

Kabinete įrengtas specialus keltuvas ir daugiafunkcinė kėdė, kuri gali būti pritaikoma ir kaip kušetė. 

„Džiaugiuosi, kad tai yra moderniausias kabinetas žmonėms su negalia Lietuvoje. Miestas išgirdo neįgaliųjų ir gydytojų poreikius ir suteikė finansavimą. Šiemet Alytaus miesto savivaldybės taryba taip pat skyrė finansavimą laiptų į ligoninę rekonstrukcijai, kurie bus pritaikyti žmonėms su negalia ar sunkiau judantiems“,- kabineto atidarymo metu kalbėjo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. 

Kuomet pacientas su negalia registruosis ir norės atvykti į šį kabinetą, registratūrą turėtų perspėti, kad jam prireiks daugiau laiko apžiūrai, kad būtų galima planuoti ilgesnį apžiūros laiką.

„Pagaliau Alytaus miesto bendruomenė turi tokį apžiūros kabinetą, kurio yra verta – patogų, jaukų, nesukeliantį skausmo ir diskomforto judėjimo negalią turintiems asmenims. Šis apžiūros kabinetas yra vienas moderniausių Lietuvoje, dėl savo pilno perimetro kėlimo sistemos leidžiančios asmenį pakelti iš bet kurios kabineto vietos. Taip pat jį išskirtiniu daro ir moderni elektroninė kėdė, kurios padėtis individuliai yra pritaikoma pagal kiekvieno individualų poreikį. Taip pat buvo įrengta taktilinė neregių vedimo sistema, suremontuotas pats kabinetas. Tokį rezultatą pavyko pasiekti tik dėl visų prisidėjusių komandinio darbo. Noriu padėkoti visai Alytaus miesto savivaldybės neįgaliųjų reikalų komisijai su jos pirmininku savivaldybės tarybos nariu Sigitu Leonavičiumi pirešakyje, ligoninės direktoriui Artūrui Vasiliauskui ir jo pavaduotojui Dmitrij Kačiurin, projektą koordinavusiai Alytaus miesto savivaldybės administracijos statybos skyriaus specialistei Jolantai Sakavičienei ir svarbiausia Gediminui Freitakui, kurio konsultacijos ir tikslinio poreikio nustatymas leido ne tik preciziškai parengti techninė specifikaciją atitinkančią žmonių su negalia poreikius, bet ir sutaupyti – projektas įgyvendintas beveik dvigubai pigiau atsižvelgiant į jo įgyvendinimui skirtas lėšas“,- teigė Alytaus miesto mero pavaduotojas Povilas Labukas. 

Kuomet paslaugų žmonėms su negalia nereikės, šiame kabinete vyks ir įprasta pacientų konsultacijų veikla. 

Alytaus miesto Komunikacijos skyriaus informacija