Danielius.net redakcija, gavo aktyvių alytiškių skambučius, kurie  su nerimu stebi, kaip Alytuje naikinama žaliosios zonos ir adresu: Pabalių gatvės 2 numeriu pažymėtame sklype ir ūžia statybinė technika. Čia užuot išpirkus visuomenės reikmėms Alytaus miesto savivaldybė, šį sklypą, palaimino, kad jis būtų parduotas, čia ruošiamasi statyti prekybos centrą, redakcijos šaltinių teigimu, bus „Promo&Cash“. Redakcijai pasidomėjus, patys gyventojai nėra patenkinti tokia kaimynyste, kadangi aplinkui yra nuosavų namų kvartalas. Deja,  Alytuje jau tapo tarsi „norma“ statyti visur prekybos centrus. Alytaus miesto savivaldybės atstovai šiuo atveju, tik gali skėsčioti rankomis, kadangi sklypas buvo privataus asmens ir jis gali parduoti kam tik nori.  Nėra atsižvelgta ir į viešąjį interesą.   

Šis statomas prekybos centras prekiauja didmenine prekyba, ko įtakoje miestas nuolatos bus dusinamas sunkiasvorio transporto,  susidarys dideli transporto kamščiai.  UAB „Sanitex“ mažmeninio tinklo  Promo&Cash, parduotuvės jau  turi savo didelius sandėlius, buvusioje prekybos bazių teritorijoje, Pramonės rajone.  Alytaus gyventojai ne be reikalo nerimauja, kadangi visi matė kokio dydžio parduotuvės-sandėliai yra kituose miestuose.

Kaip sakoma geriau vėliau, nei niekada kas nebando tas nežino, nes svarstant miesto detalųjį pastatą nebuvo atsižvelgta į miestiečių ir architektų nuomone, o gal vis dėl to politikai, taupydami lėšas, nutarė bendradarbiauti su verslu, pamiršdami viešąjį interesą ir manydami, kad verslas gali padaryti naujas gatves ir naujas sankryžas, taip šių įrenginių labai reikia, bet kodėl pamirštama  miestiečių gerbūvis?

Aktyvūs alytiškiai stoja į demokratinę kovą su prekybos centro – skardos dėžutės, kuri neturi jokio architektūrinės išliekamosios vertės užstatymu adresu Pabalių g. 2, Alytus ir kviečia pasirašyti elektroninę peticiją  adresu:

https://www.peticijos.com/signatures/nenorime_sanitex_sandlio_vidyri_alytaus/      

Danielius.net redakcija primena, kad Alytuje adresu Topolių g. 1, statomas kitas prekybos centras- kuris neturi jokios išliekamosios architektūrinės vertės  „Norfa“, statybų metu yra naikinamas  inžinierinis statinys XIX amžiaus geležinkelio viadukas. 
Plačiau: 

http://www.danielius.net/straipsniai/jei-alytaus-gelezinkelio-viaduko-nenugriove-du-pasauliniai-karai-ji-sunaikins-prekybos-centras