Naujienų tinklapis lrytas.lt skelbia konkursą „Lietuvos mokytojas 2023“, kviečia siūlyti jo dalyvius ir balsuoti už jau pateiktus kandidatus, taip parodant dėmesį geriausiems pedagogams ir padėkojant už jų svarbų darbą.

Projekto metu skelbiamos gerosios mokytojų darbo patirtys, švietimo lyderių istorijos, o svarbiausia – renkami ir apdovanojami laureatai aštuoniose kategorijose.

Vidurinio ugdymo kategorijoje dalyvauja Alytaus rajono Pivašiūnų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas metodininkas Sigitas Karlonas.

Apie S. Karloną  lrytas.lt  rašo: tai – atsakingas, pareigingas, kartu paprastas ir nuoširdus, gebantis išlaikyti darbingą, pozityvią nuotaiką. Prie kiekvieno moka prieiti, pakalbinti, išklausyti ir paguosti. Dėmesys kiekvienam ugdytiniui, nuolatinis domėjimasis šalia esančiu – tai žmogiškosios vertybės, kurios mokytojui pelnė kolegų ir mokinių pagarbą.

„Nežinau, kaip apibūdinti tą vidinį jausmą, – esu ir pakylėtas, ir sutrikęs dėl man parodyto tokio didelio dėmesio,  kurį skiria kolegos. Malonu, nes aš manau, kad tai jau savaime yra įvertinimas. Nesvarbus, kas bus laureatai, aš pats sau jau esu laureatas, nes mane supa geri, jautrūs žmonės. Visiems konkurso dalyviams linkiu sėkmės, kviečiu balsuoti už Alytaus rajono kandidatus. Pats už save balsuoti negaliu, tai balsuosiu už kolegą, dirbantį kitapus Nemuno upės“, – sako S. Karlonas.

Švietimo pagalbos specialistų kategorijoje, tarp kitų konkurso dalyvių pateiktas ir Simno specialiosios mokyklos mokytojas Arūnas Narauskas.  Apie jį lrytas.lt rašo: Arūnas – vaikščiojantis talentas ir nepataisomas optimistas. Ne tik Simno specialioji mokykla, bet ir Simno miestas turi savo išskirtinį veidą – Arūną Narauską, jau 28-uosius mokslo metus nepertraukiamai dirbantį pynimo, teatro mokytoju. Jo pilna visur: vasaromis sunkiai dirba užsienio šalyse, vėliau grįžęs filmuojasi įvairiose televizijose, kiek aprimęs rodo kulinarinius sugebėjimus, dainuoja dviejuose Simno vokaliniuose ansambliuose, be viso šito, jis ir Lazdijų rajono Stebulių ateities bendruomenės narys, aktyvus pirties mėgėjas bei savo mylimų mokinių teatro „Runa“ režisierius.

„Dirbu ne dėl konkurso, o iš pašaukimo, toks tas mokytojo darbas. Palaikau visus konkurso dalyvius, iš pateiktų aprašymų suprantu, kad tai rimti konkurentai, visiems jiems linkiu didelės sėkmės ir mokinių palaikymo“, – sako A. Narauskas.

Neformalaus ugdymo kategorijoje varžosi Alytaus rajono savivaldybės meno ir sporto mokyklos fortepijono mokytoja  Laima Zalanskienė. Ji apibūdinama kaip nuolat ieškanti ir atrandanti  naujas kūrybines patirtis, su  jaunaisiais pianistais dalyvaujanti tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose bei festivaliuose. Jos dėka mokykloje vyksta muzikiniai ir sportiniai renginiai, kūrybiškos stovyklos vaikams ir jaunimui.

Balsuoti už pasirinktus  konkurso dalyvius labai paprasta. Atsidarę nuorodą lrytas.lt, paspaudžiate ant vienos iš kategorijų, kuriose dalyvauja Alytaus rajono mokytojai, radę mokytojų nuotraukas su aprašymais, spauskite „patinka“. Balsuoti galima kasdien. Balsavimas truks iki vasario 22 d. 24 val.

Nugalėtojai bus išrinkti, susumavus skaitytojų ir vertinimo komisijos balsus, o laureatai skelbiami kovo 1 d.

Alytaus rajono savivaldybės informacija