Sudaryta paslaugų teikimo sutartis su UAB „Ordo“, jos veiklą nuolat kontroliuoja savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai, tačiau iš gyventojų kartais sulaukiama priekaištų, neva savivaldybė nesirūpina vieno ar kito kelio valymu, nors tas kelias – visai kitos žinybos rūpestis. 

„Iš tikrųjų, savivaldybė ir negali rūpintis visais keliais, nes ji prižiūri tik svarbiausius vietinės reikšmės kelius. Paslaugų teikėjai – įmonei „Ordo“ mes keliame labai aukštus reikalavimus, patys kelis kartus per savaitę tikriname atskirų kelių būklę, nes siekiame būti tikri, kad gyventojai gauna tą paslaugą, už kurią savivaldybė sumoka“,- sako Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

 

Pagal sutartį su UAB „Ordo“ numatyti trys vietinių kelių priežiūros algoritmai: trumpasis važiavimas, ilgasis važiavimas ir kelių valymas bei barstymas pagal poreikį, atsižvelgiant į tai, kokios oro sąlygos ir kokių darbų reikia keliuose.

Trumpojo važiavimo maršrutu prižiūrimi šie ruožai: sodininkų bendrijos „Versmė“ Panemuninkėlių kelias iki sodų ribos; „Dzūkijos sodų“ Punios gatvė iki pagrindinio – Jiezno kelio, taip pat – Strielčių gatvė  - iki autobusų apsisukimo vietos; Druskininkų gatvė - nuo ženklo iki Jiezno kelio; Daugų mieste – Daugų, Vytauto ir Žemaitės gatvės; sodininkų bendrijos „Dobilas“ kelias (iki sodininkų bendrijos ribos); Miklusėnų gyvenvietėje – Bočių, Alytaus, Pergalės, Šermukšnių ir Jurginų gatvės; sodininkų bendrijos „Berželis“ kelias (iki sodininkų bendrijos ribos).

Ilgojo važiavimo būdu valomi ir barstomi šie keliai: sodininkų bendrijoje „Versmė“ - Panemuninkėlių kelias iki sodų ribos; „Dzūkijos sodų“ Punios gatvė iki pagrindinio – Jiezno kelio, taip pat – Strielčių gatvė - iki autobusų apsisukimo vietos; Druskininkų gatvė - nuo ženklo iki Jiezno kelio; Venciūnuose – Alytaus ir Alyvų gatvės; Dauguose – Daugų, Vytauto, Turgaus, Ežero, V. Mirono, Maironio, Kalvų, Krantinės, Savanorių, Vilniaus ir Žemaitės gatvės; centrinė Kančėnų gyvenvietės gatvė; Pivašiūnuose – Ežero, Mokyklos, Karpatų, Skrynios ir dalis Miško gatvės; Eigirdonių kelias iki Butrimonių; Junčionyse – Dvaro gatvė; sodininkų bendrijos "Dobilas“ kelias (iki sodininkų bendrijos ribos); Miklusėnuose - Bočių, Alytaus, Pergalės, Šermukšnių ir Jurginų gatvės; Luksnėnuose – Akacijų, Parko ir Jaunimo gatvės; sodininkų bendrijos „Berželis“ kelias (iki sodininkų bendrijos ribos). 

Pagal poreikį tvarkomi šie keliai ir gatvės: Miklusėnuose – Pavasario gatvė; Likiškėliuose – Tėviškės gatvė; Rumbonių kelias; Radžiūnuose – Radžiūnų gatvė; kelias Nemunaitis – Makniūnai; „Nemunas Park“ kelias (Saulėtekio gatvė iki Lanko ir Sodžiaus gatvių sankryžos); kelias Pocelonys – Rimėnai; Poteronių kelias iki Alovės.

 

Administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė sako, kad šiemet pasiteisino savivaldybės nupirkti trys mažieji traktoriai. Jų pagalba valomos, barstomos žvyru Daugų, Simno ir Butrimonių aikštės, šaligatviai, kitos erdvės. Direktorės nuomone, tokie mažieji traktoriai praverstų ir kitose seniūnijose, todėl savivaldybė ieškos galimybių jų įsigyti. 

Už rajoninius kelius atsakinga Kelių direkcija 

Rajono teritorijoje esančių valstybinės reikšmės kelių būkle privalo rūpintis jų tiesioginė valdytoja -  Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, trumpiau vadinama tiesiog Kelių direkcija. Jos įgaliota Alytaus rajono teritorijoje esančius kelius tvarko bendrovė „Kelių priežiūra“.

Valstybiniai keliai dar skirstomi į magistralinius, krašto ir rajoninius. Pagal automobilių eismo intensyvumą Kelių direkcija nustato jų priežiūros tvarką ir sniego valymo bei kelio dangos barstymo grafikus.

 Pirmiausia valomi ir (arba) barstomi didžiausio eismo intensyvumo keliai. Kelių direkcijos teigimu, tokia tvarka padeda užtikrinti saugesnį eismą ir yra ekonomiškai efektyviausia.

Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas sako, kad  jam svarbi ne tik rajoninių, bet ir valstybinių kelių būklė savivaldybės teritorijoje.

„Mes stebime situaciją visuose keliuose, nes jais važiuoja mūsų rajono gyventojai. Žmonių saugumas mums svarbus ne tik vietinės reikšmės keliuose, todėl ir aš pats, ir kiti vadovai, specialistai, seniūnai nuolat tikriname kelių būklę, bendraujame su Kelių direkcija. Stengiamės, kad keliai būtų valomi ir barstomi kokybiškai“, – sako savivaldybės vadovas A. Vrubliauskas.

Pasak mero, gyventojai dažniausiai skundžiasi ir priekaištauja savivaldybei ne dėl jos kompetencijai priklausančių vietinių, o būtent dėl Kelių direkcijos žinioje esančių eismo atkarpų.

Todėl meras A. Vrubliauskas ir savivaldybės administracijos darbuotojai su Kelių direkcija palaiko nuolatinį kontaktą, keičiasi informacija.

Sausio 21 d. įvykusio pokalbio metu meras A. Vrubliauskas su Kelių direkcijos vadovais aptarė saugaus eismo kalnelių įrengimą, žvyrkelių asfaltavimo klausimus, įvažiavimo kelią prie totorių mečetės Raižiuose, naujos autobusų stotelės įrengimą Mergalaukyje, įvažiavimo kelio įrengimą Punioje ir kitus klausimus.

Gyventojams pateikiame informaciją apie kelius, kurie yra žinybiniame Kelių direkcijos pavaldume ir kuriuos tvarko ne Alytaus rajono savivaldybė, o Kelių direkcijos samdoma bendrovė „Kelių priežiūra“.

Tai - 5 rajono teritorijoje esantys pirmojo priežiūros lygio keliai, kuriuose  „Kelių priežiūros“ tarnyba budi nuo 6 iki 19 val.: Kaniūkai–Einorai–Nemunaitis; Alytus–Ūdrija–Krokialaukis; Tolkūnai–Miroslavas–Buckūnai; Alytus–Punios šilas; Alytaus šilas–Putinai.

Pagal antrąjį  rajoninių kelių priežiūros lygį Alytaus rajone Kelių direkcija tvarko 8 kelius. Tai – keliai: Santaika–Krokialaukis–Verebiejai;  Talokiai–Revai; Radžiūnai–Jurgiškiai; Švobiškės–Alovė; Muiželėnai–Domantonys; Vaisodžiai–Raižiai–Butrimonys; Onuškis–Butrimonys-Punia; Kampai–Ryliškiai–Merkinė.

Šiuose keliuose priežiūros tarnybos dirba nuo 9 iki 18 val. Jie turi būti nuvalyti ir pabarstyti per 8 darbo valandas nustojus snigti.

Didžiausia dalis Kelių direkcijai priklausančių rajono kelių dėl palyginti nedidelio eismo intensyvumo valomi nuo 9 iki 18 val.  Pasak Kelių direkcijos, šie keliai nebarstomi, o ir valomi tik baigus darbus aukštesnio priežiūros lygio bei svarbos keliuose. Leistinas puraus sniego storis, esant normalioms oro sąlygoms, šiose atkarpose neturi būti didesnis kaip 10 cm. Tokių kelių Alytaus rajono teritorijoje yra 30.

Alytaus rajono savivaldybės informacija