Valstybės atkūrimo šimtmetį jauna 4 vaikų šeima pasitiks naujuose namuose. Vasario 14 d. Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas susitiko su Simno seniūnijoje Kavalčiukų kaime savivaldybės būste įsikuriančia šeima. Naujakuriams įteikė namų raktus ir Lietuvos trispalvę, linkėdamas, prasmingos Vasario 16-osios, gražiai ir ūkiškai tvarkytis naujame būste, meilės ir darnos šeimoje.

Šeima gavo ne tik naujų namų raktus, bet tą pačią – Šv. Valentino dieną – žengė dar vieną svarbų žingsnį –  padavė pareiškimą tuoktis, kurį priėmė atvykusi savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus darbuoja Liuda Kavaliauskienė.

Kartu šeima gyvena trejus metus. Augina 4 vaikus – du iš jų mokyklinio amžiaus, du – mažamečiai. Mažieji spindinčiomis akimis apžiūrinėjo naujus namus, rinkosi savo kambarius.

Pasidžiaugti ir palinkėti naujakuriams sėkmės atvyko Simno seniūno pavaduotoja, vykdanti seniūno funkcijas, Jolita Kavaliauskienė, seniūnijos socialinė darbuotoja su rizikos šeimomis Milena Berčiūnienė ir Kavalčiukų seniūnaitė Lina Vansauskienė.

„Džiugu, kad šeima įsikėlė į naujus namus. Gyveno prastos būklės name, vienkiemyje. Vaikams iki mokyklinio autobuso reikėjo toli eiti, o dabar jiems bus labai patogu vykti į mokyklą“, – sakė J. Kavaliauskienė.

Šeimą gyrė ir seniūnaitė L. Vansauskienė: „Darbšti, tvarkinga, stengiasi“.

Vyras dirba Kavalčiukų kaime, remontuoja žemės ūkio techniką. Moteris prižiūri vaikus namuose. Netrukus pasaulį išvys 5-oji atžala.

Savivaldybės būstas, kuriame apsigyvens šeima – erdvus 4 kambarių gyvenamasis namas su ūkiniais pastatais.

Viena iš savivaldybės sąlygų, norint apsigyventi tokio tipo savivaldybės būste – kada prie namo yra ir žemės – šeimos noras ūkininkauti.  Šiuo metu jie laiko paukščių, ožkų, ateityje ūkį plės.

Kaip sakė Ekonomikos skyriaus vedėja Jolita Gruzinskienė, Alytaus rajono savivaldybės taryba dar praėjusių metų lapkričio mėnesį pritarė sprendimui pirkti sodybas su žeme, kurios būtų nuomojamos mažas pajamas gaunančioms šeimoms, turinčioms teisę į socialinį būstą. „Šiuo metu nupirkta pirmoji sodyba Kavalčiukų kaime, dar po vieną sodybą pirksime Pivašiūnų ir Miroslavo seniūnijose“, – sakė J. Gruzinskienė.

Sodyba Kavalčiukų kaime įsigyta už nepanaudotas lėšas, skirtas piniginei socialinei paramai nepasiturintiems gyventojams.

Socialinio būsto Alytaus rajone laukia 50 šeimų.

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija