Nuo šių metų sausio 1 d. visiems Lietuvos vaikams mokama universali išmoka vaikui, vadinamieji „vaiko pinigai“. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, savivaldybių administracijos specialistai susidūrė su didesniais darbo krūviais nagrinėjant prašymus dėl išmokos skyrimo ir mokėjimo. Kai kuriose šalies savivaldybėse išmokos vėlavo, tačiau Alytaus rajone „vaiko pinigai“ šeimas pasiekė laiku.

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas dėkoja seniūnijų socialiniams darbuotojams už konstruktyvų darbą, kad kaip įmanoma greičiau būtų sutvarkyti gyventojų pateikti prašymai. 

Alytaus rajone sausio mėnesį per dieną, vienoje iš didesnių seniūnijų  buvo registruojama nuo 15 iki 20 prašymų, vasario  mėn. nuo 5–8, o kovą – 4 prašymai per dieną vaiko išmokai gauti.

Alytaus rajone vasario ir kovo mėnesį 3174 vaikams išmokėta 190591,68 eurų. Iš viso Alytaus rajone teisę į universalią vaiko išmoką turi 4428 vaikai.

Daugiausiai besikreipiančių dėl universalios vaiko išmokos sausio–kovo mėnesį sulaukė Alytaus seniūnija.

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyr. socialinių išmokų specialistė Aušrinė Daugirdienė pastebėjo, kad dalis  tėvų vaikų vardu atidaro sąskaitas, taupydami vaikų ateičiai. „Daugiausiai prašymų vaiko išmokas pervesti į vaikų sąskaitas sulaukėme iš Daugų seniūnijos“,  – sakė A. Daugirdienė. 

Gyventojai dėl universalios išmokos vaikui gali kreiptis dviem būdais: į seniūniją, kurioje deklaravę gyvenamą vietą. Nuvykę  užpildo nustatytos formos prašymą ir pateikia visus reikalingus dokumentus; arba teikti prašymus elektroniniu būdu, per Socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt. Kreipiantis elektroniniu būdu, jokių papildomų dokumentų  teikti nereikia.

Alytaus rajono gyventojai dažniau kreipėsi į seniūnijas, nei pildė elektorinius prašymus.  Seniūnijose iki kovo mėn. priimti ir apdoroti 2281 prašymai, elektroniniu būdu – 893.

Vaizdo instrukciją, kaip prisijungti prie elektroninės sistemos SPIS, galima peržiūrėti: https://www.youtube.com/watch?v=fJ9hN7ORjV8 arba internetu per SPIS sistemą. 

Alytaus rajono savivaldybės informacija