Šiais metais Alytaus rajono savivaldybės skelbtą vietinio susisiekimo 11 maršrutų aptarnavimo konkursą laimėjusios įmonės UAB „Busotas“ ir UAB „Multivanas“ darbą pradėjo nuo kovo 1 d. Maršrutus aptarnauja mažiau vežėjų, o optimizavus paslaugą tikimasi, kad bus patiriama mažiau nuostolių.

Šiuo metu keleivius Alytaus rajone veža 4 įmonės. Tai UAB „Kautra“, „Busotas“, „Multivanas“, A. Vitkausko individuali įmonė.

Atsižvelgusi į mažą keleivių skaičių bei patiriamus nuotolius, savivaldybė pakoregavo maršrutus ir autobusų važiavimo grafikus. Savivaldybė iš biudžeto atlygina vežėjui už keleivių, kuriems įstatymo suteikta teisė į keleivinio kelių transporto lengvatas, vežimą. Praėjusiais metais vežėjams išmokėta 123,2 tūkst. eurų kompensacijų.

Įmonėms pradėjus teikti paslaugas pagal naujus grafikus, gyventojai kreipėsi ir į vežėjus, ir į savivaldybę, prašydami dar kartą išanalizuoti autobusų važiavimo tvarkaraščius.

Savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas priėmė įmonės „Busotas“ vadybininką Valių Micevičių, su kuriuo aptarė vežėjų siūlymus ir gyventojų pageidavimus.

Į gyventojų ir vežėjų prašymus bus atsižvelgta. Savivaldybės specialistai mėnesį stebės vietinio susisiekimo paslaugos teikimą, analizuos situaciją ir tik po to bus priimami sprendimai.

Alytaus rajono savivaldybės informacija