2017 metų lapkričio 3 d. Alytaus r. meno ir sporto mokykloje vyko susitikimas su šią mokyklą baigusia kanklių klasės mokine Vaida Luckute, kuri šiuo metu studijuoja Klaipėdos universiteto Menų akademijoje. Tai jau tradicija tapęs susitikimas. Džiugu, kad į susitikimą atskubėjo ne tik mokiniai, kuriems ši mokykla – antri namai, bet ir Daugų miestelio bendruomenės nariai.

,,Netikėkit, jei sakytų - negrįžta mūsų dienos, svajonės, draugai ir mokiniai, juk ir rudenį gėlės pražysta“, - susitikimą pradėjo Vaidos mokytoja Laimutė Aleksiupienė. Muzikinio fono ir bendravimo aplinkoje kiekvienas sėdintis salėje atidžiai stebėjo besikeičiančias nuotraukas iš renginių, konkursų, festivalių, kuriuose dalyvavo Vaida su kitomis kanklininkėmis bei savo sesute Indre. Žinoma, tai didelis indėlis mokytojos metodininkės Laimutės Aleksiupienės, kuri yra savo srities specialistė, mokanti sudominti mokinius, įdiegti meilę muzikai.

Vaida visada išsiskyrė ypatingu muzikalumu, artistiškumu bei charizma, kuria ji prikaustydavo klausytojus. Leono Povilaičio, Antonio Lucio Vivaldi, Zitos Bružaitės kūriniai suskambėjo jautriai, nuoširdžiai, o jos prisiminimai susirinkusius mokinius ir mokytojus nukėlė į buvusias mokyklos gyvenimo akimirkas, mintis, kaip sekėsi dalyvauti Lietuvos televizijoje jaunųjų talentų konkurse ,,Vunderkindai.lt“, iškovotas kanklininkų konkursuose pirmąsias vietas ir  dar daug šiltų ir malonių prisiminimų. Vaida noriai dalijosi savo sėkmės istorijomis, profesiniu tobulėjimu, džiaugsmais, pasiekimais ir svajonėmis. Ne tik Vaida, bet ir mokytojai džiaugėsi, kad ji savo žinias gali perduoti jaunosioms kanklininkėms dirbdama mokytoja Nidos meno mokykloje.

Sužavėti buvusios mokinės Vaidos Luckutės atliekamais kūriniais, klausytojai labai nuoširdžiai plojo. O juose girdėjosi ir lietaus barbenimas, ir suspindo saulės spidulys, ir prabėgo rudeniškos spalvos...

Susitikimas -  koncertas prabėgo akimirksniu, bet svarbiausia tai, kad po šio susitikimo jaunųjų muzikantų  noras buvo dirbti, tobulėti, siekti savo savjonės ir susitikti vėl.

                                                                                             Mokytoja  Joana Laugalienė