Lapkričio 3-iąją Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnams, tarsi žuvis į tinklą, pateko devynis milijonus kontrabandinių cigarečių vežęs Lenkijos Respublikos pilietis.

Iš Latvijos per Saločių pasienio kontrolės postą į Lietuvą įvažiavusį vilkiką „Scania“ su puspriekabe, pareigūnai sulaikė Panevėžio aplinkkelyje.

Vilkiko vairuotojas, 50-metis kaimyninės Lenkijos pilietis, paaiškino, kad gabena filtrų įdėklų krovinį pagal privatų užsakymą. Tokios vyro kalbos pareigūnų neįtikino, pravėrus puspriekabę, buvo akivaizdu, kad įdėklų čia nė kvapo – puspriekabė buvo pilna cigarečių dėžių, net nesistengiant jų užmaskuoti.

Patikrinus krovinį rastas įspūdingas „laimikis“ - 450 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Šios operacijos metu iš rinkos išimtas beveik 1,5 mln. eurų vertės nelegalus krovinys.

Sulaikytas vilkiko vairuotojas su teisėsauga bendradarbiauti atsisako. Teismas jį leido suimti 15 parų.

Vykdant tokio didelio masto tyrimą Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais, kitų miestų teisėsaugos institucijomis bei užsienio partneriais.

Dėl šio įvykio Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyksta ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, už tai gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai.