Alytaus miesto savivaldybės mokinių tarybos savanorius sudomino vaiko teisių gynėjų veikla. Pasidalinti savo mintimis apie vaiko teises jie nusprendė susitikime su Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojais.

„Mums jau įprasta, kad kalbos apie Vaiko teisių tarnybą asocijuojasi su neigiama informacija ir nuskriaustais vaikais, tačiau mes pasigendame gerosios žinios“, - susitikime kalbėjo Gabija, mokinių tarybos vicepirmininkė.

Įtampa dėl karantino, mokymasis nuotoliniu būdu, taikomi apribojimai įtaką daro ne tik  fizinei, bet ir emocinei vaikų gerovei. Vaikai norėjo sužinoti, kaip tarnybos specialistai gali jiems padėti emociškai sunkiu metu.

 „Kiekviena vaiko diena turi būti saugi, ne tik fiziškai, bet ir emociškai, nepriklausomai nuo to ar jis įprastai eina į mokyklą, ar mokosi nuotoliniu būdu. Vaiko teisių gynėjai pasirengę išgirsti vaiko balsą ir nedelsdami reaguoti, padėti sunkioje situacijoje, nukreipti reikiama linkme“, - kalbėjo Žaneta Abromaitienė, Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

Vaiko teisių gynėjams labai svarbi vaikų nuomonė, todėl dialogas su mokinių tarybos savanoriais atvėrė kelis klausimus, kuriuos būtina aptarti su visais moksleiviais.

„Mes labai norėtume sužinoti, ką jūs dirbate, kokiais principais vadovaujatės, kokia jūsų kasdieninė veikla, kaip gaunate pranešimus apie vaiko teisių pažeidimus. Laukiame jūsų susitikimuose mokyklose, tačiau su sąlyga, kad prisistatymas nebus formalus ir nuobodus. Susitikimai turi būti įdomūs bei patrauklūs vaikams ir jaunimui“, - mintimis dalijosi Karolina, mokinių tarybos pirmininkė.

Jaunuoliai teigė, kad vaikus būtina šviesti smurto tema, kad pastarieji gebėtų atpažinti jį ir greičiau kreiptis pagalbos į mokytojus, tėvus, draugus ar vaiko teisių gynėjus.

Išklausę socialinės darbuotojos pasakojimą apie tai, kaip dirba mobilioji Vaiko teisių skyriaus komanda, sužinoję, kaip galima susisiekti su vaiko teisių gynėjais ir gauti pagalbą, vaikai stebėjosi, kiek daug įvairių veiklų vykdo šie specialistai ir net patys pasvarstė apie galimybę po studijų tapti vaikų gynėjais.

Pasidarę atsisveikinimo nuotrauką su skyriaus darbuotojais, jaunuoliai atviravo, kad patys jau seniai  turi Tarnybos kasmet vaikams dalijamas „Vaiko konstitucijas“. Išsinešdami šūsnį „Vaiko konstitucijų“, jie pažadėjo išdalinti jas tiems, kas jų dar neturi ir galbūt pamiršo savo teises.