Rugsėjo 15 d. Poteronių piliakalnio papėdėje susirinko nemažas būrys lankytojų. Vyko bendras Daugų Valdo Mirono gimnazijos Alovės pagrindinio ugdymo skyriaus ir Alytaus rajono kultūros centro Alovės skyriaus renginys ,,Praeitį mena piliakalniai”, skirtas Europos paveldo dienoms  ir Piliakalnių metams paminėti. Renginį finanasavo Alytaus rajono savivaldybė, skyrusi lėšų tęstiniam ,, Gerumo tilto” projektui , jau daugelį metų vykdomam mokykloje.

Renginyje dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas, Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Eglė Sereičikienė, kultūrinės veiklos vadybininkė Ramunė Žėkaitė, Alovės skyriaus administratorė Ramunė Miškauskienė, mokinių komandos iš Daugų ir Makniūnų.

Dalyvaudami kultūrinės pažintinės dienos veiklose mokiniai daugiau sužinojo ne tik apie Poteronių piliakalnį. Buvo ruošiami pristatymai ir apie Alytaus, Punios, Nemunaičio, Merkinės piliakalnius. Taigi buvo suteikta galimybė suvokti, kuo  piliakalniai svarbūs Lietuvos istoriniame kraštovaizdyje. Viktorinoje kartu su mokiniais dalyvavo ir suaugusiųjų, pasivadinusių  ,,senjorais”, komanda . Kadangi buvo sumanyta kartu paminėti ir artėjančią Turizmo dieną, mokiniai prie piliakalnio ėjo pėsčiomis, o po viktorinos – proto mankštos – vyko kūno mankšta –turistautojai smagiai laiką leido dalyvaudami įvairiose sportinėse rungtyse.

Daugų Vlado Mirono gimnazijos Alovės pagrindinio ugdymo skyriaus informacija