Pivašiūnų gimnazijoje ,,Žalioji palangė’’

Viskas prasidėjo nuo Kalėdų, kai mūsų mokyklos mokinius aplankė Kalėdinis karavanas.

Be visų kitų dovanų, pradinių klasių mokiniai gavo gausybę dėžių, prikrautų  ,,Linksmųjų daržiukų“. Kol už lango spaudė šaltukas, visi plėšėme pakuotes su augalų kortelėmis, susipažinome su juose nupieštomis daržovėmis, vaistiniais augalais, jų gydomosiomis savybėmis. Kai kurie namuose net išbandė ten pateiktus receptus: gamino salotas, kokteilius. Korteles panaudojo žaisdami ,,Galių mūšio“ kortų žaidimą. Tikrino draugų žinias, atsakydami į pateiktus klausimus.

Kai saulutė pašvietė šilčiau ir pailgėjo diena, ėmėmės rimtesnės veiklos. Vaikai  atplėšė pakelius su sėklomis. Apžiūrėjo, kaip jos atrodo, netgi bandė pagal kvapą atspėti, koks tai augalas. Išsiaiškino, ko reikia, kad  augalas  ne tik sudygtų, bet ir sėkmingai augtų. Atsinešė iš namų  indelių, žemės substrato ir  pasėjo kiekvienas po pasirinktą daržovę, prieskonį ar vaistinį augalą. Užrašė pavadinimus, savo vardus ir visa tai įkurdino klasėse ant palangių.

Kiek buvo džiaugsmo, kai jų indeliuose vienas po kito ėmė dygti gležni daigiukai. Atėję į mokyklą pirmiausia skubėdavo pasižiūrėti kaip laikosi jų augaliukai, lygino su draugų, džiaugėsi. Nuolat stebėjo, kad  netruktų  drėgmės, šviesos. Vieniems netrukus prireikė atramų žirniams, kitiems teko persodinti pomidorų daigelius. O pirmokėliai savo svogūnus netgi papuošė Velykinėmis dekoracijomis. 

Likusius sėklų pakelius ir paaugusius daigus vaikai išsidalino ir išsinešė į namus. Tėveliai pažadėjo skirti darže vietos, padėti pasėti ir auginti jauniesiems daržininkams augalus. O mokinukai pasižadėjo rudenį pristatyti savo augintus augalus, papasakoti kaip sekėsi, parodyti jų nuotraukas.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Lina Kochanskienė

Komentarai

kokie nususe pomidorai negalejot geresniu uzauginti kaip jum negeda☻☻☻☻☻

man abai miala

Komentuoti

112
Alytus
Alytus
Alytus
Alytus
Varėna
Alytus
Alytus
112
112
Alytus
Varėna
Daugai
Varėna
Alytus
Anonsas
Alovė
Alytus
Varėna
Daugai
Interviu
Daugai
Daugai
Alytus
Alytus
Dzūkija
Be temos
112
Varėna
Dzūkija
Dzūkija
Video
112
Varėna
Be temos
Daugai