Daugų moksleiviai kelią į verslo pasaulį skinasi inovacijomis

Gegužės 5 dieną, Vilniuje, PPC „Ozas“ vyko „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojama Nacionalinė Mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) mugė – konkursas. Renginyje dalyvavo net 43 moksleiviški verslai iš visos Lietuvos. Mugės – konkurso metu buvo išrinkta geriausia 2017 metų bendrovė, kuri vyks į Briuselį atstovauti Lietuvai visos Europos mokinių bendrovių konkurse ir paraleliai rengto konkurso, organizuojamo kartu su JAV ambasada Latvijoje „Start Strong Start Up“ laimėtojai, kurie iškovojo kelionę į JAV, Silicio slėnį. 

Šiais metas geriausias moksleiviškas startuolis – MMB C&te. Ši jaunų merginų komanda galima plieno kamuoliukus, kurie vos per kelias minutes karštą gėrimą paverčia tinkamos gerti temperatūros. „Gegužės 5d. visai mūsų komandai buvo labai svarbi. Jai pradėjome ruoštis maždaug nuo tarptautinės mugės "JA Marketplace" Kaune. Neslėpsiu, tikrai norėjome laimėti, važiavome su aiškiu tikslu. Žinojome su kuo teks varžytis, kokios stiprios komandos dalyvių sąraše, todėl bandėme panaudoti visus įmanomus slaptus ginklus: pakeitėme stendo dizainą, susikonstravome optinės iliuzijos stalą, ataskaitą rengėme keturias dienas iki pat išnaktų, kartais tekdavo pasėdėti prie jos ir iki ketvirtos ryto. Tačiau buvo verta! Įrodėme sau, kad labai tikint ir dirbant galima pasiekti viską. Labai dėkojame tėvams, padėjusiems mokytojams, o ypač ekonomikos mokytojui Modestui Raudoniui. Jau turime daug idėjų tarptautinei mugei! Šis be proto didelis laimėjimas dar labiau užmotyvavo dirbti ir stengtis. Padarysime viską, kad Lietuva galėtų mumis didžiuotis!“ - džiaugsmo neslėpė MMB C&te prezidentė Greta Jarmalavičiūtė.

Mokinių verslams yra taikomi profesionalūs kriterijai. Komisija atsižvelgia į jaunimo sugebėjimą parduoti savo prekę ir puikų rinkos bei konkurentų išmanymą. Labai svarbu ir komunikaciniai įgūdžiai, prekės ženklo įvaizdžio formavimas, komandinis darbas. Renkant geriausius yra vertinama ir finansinė bendrovės ataskaita, kuri turi būti pildoma pagal visus verslo reikalavimus. 

Nacionalinėje mugėje moksleiviai turi progą atskleisti savo verslumo potencialą ir juo įtikinti kitus. Renginio metu galima betarpiškai susipažinti su bendrovių veikla, nusipirkti jų produkcijos ir užmegzti verslo ryšius.

Visus mokslo metus paraleliai vyko ir kitas Mokomųjų mokinių bendrovių konkursas - „Start Strong Start Up“, kurį „Lietuvos Junior Achievement“organizuoja kartu su JAV ambasada Latvijoje. Šio projekto metu mokiniai turėjo sudalyvauti 3 mokymuose ir jų metu įgytas žinias praktiškai pritaikyti mugėse. Mokymų metu buvo pasakojama kaip išgryninti idėją ir rasti savo nišą, marketingo svarba ir būdai bei tolimesnis prekės ženklo vystymas. 

„Start Strong Start Up“ dalyvavo 30 moksleiviškų verslų. Laimingoji komanda, kuri jau šią vasarą vyks į JAV, Silicio slėnį, tapo MMB Corelight. Ši jaunuolių komanda gamina šviestuvus iš naudojimui jau nebetinkamų kompiuterių ekranų. „Dalyvaudami LJA veikloje bei kurdami produktą taip pat patekome ir į "Start strong start up" konkursą. Jo eigoje sudalyvavome mokymuose, kurie padėjo ne tik inovatyviai vystyti produktą, bet ir sudominti pirkėją partizaninio marketingo pagalba, o galiausiai verslo plėtrai sužinojome verslo plano ypatumus. Kelionė į Ameriką bus išskirtinė progą ne tik gerinti bendrovės veiklą, bet ir patobulėti kiekvienam asmeniškai.“ – projekto įspūdžiais dalinosi MMB Corelight prezidentas Artur Legenzov.

Pirmoji Junior Achievement mokomoji mokinių bendrovė Lietuvoje buvo įsteigta 1993 metais. Per 24 programos veikimo metus moksleiviai įsteigė net 2198 MMB visoje Lietuvoje, kurių bendros pajamos sudaro 685401,91 eur ! Šiais mokslo metais veiklą vykdo 179 mokykliniai verslai, kuriuose realaus verslumo mokosi 1137 mokiniai iš 90 mokyklų, 42 miestų ir miestelių.

Lietuvos Junior Achievement  daugiau informacijos:  

Živilė Tiškevičiūtė 862636928

Komentuoti

112
Alytus
Alytus
Alytus
Alytus
Varėna
Alytus
Alytus
112
112
Alytus
Varėna
Daugai
Varėna
Alytus
Anonsas
Alovė
Alytus
Varėna
Daugai
Interviu
Daugai
Daugai
Alytus
Alytus
Dzūkija
Be temos
112
Varėna
Dzūkija
Dzūkija
Video
112
Varėna
Be temos
Daugai